Ak máte vytvorené konto prihláste sa, ak konto nemáte zaregistrujte sa
Anketa
Čo je pre vás pri nákupe potravín najdôležitejšie?
Cena
18%
Že sú vyrobené na Slovensku
31%
Známy pôvod - výrobca
41%
Blízkosť predajne
10%
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Magazín - Recepty

Silvestrovské slané chuťovky

Silvester- to je dobrá nálada, večierky, príjemné stretnutia v rodinnom kruhu, či párty s priateľmi. Nech už budete dnešný deň, či večer tráviť kdekoľvek, troška dobrého občerstvenia sa bude určite hodiť. Môžete sa nechať inšpirovať aj našimi receptami :)

31.12.2014 / Recepty

Zdravá a lacná štedrovečerná hostina

Doprajte si Štedrý večer s kvalitnými dobrotami za málo peňazí. Nasledovné tri recepty vám pomôžu na štedrovečernej hostine nielen poriadne ušetriť, ale sú vhodné aj pre menej skúsených kuchárov.

22.12.2014 / Recepty

Vyrobte si doma makové, mandľové alebo špaldové “mlieko”

Zdravé rastlinné nápoje ako náhradu klasického mlieka si môžete vyrobiť aj sami doma. Doprajte si makové, mandľové alebo špaldové mlieko :) vlastnej výroby.

19.12.2014 / Recepty

Ako si vyrobiť domáci jogurt

Chutné jedlo na raňajky, desiatu, večeru, či ako dezert a navyše dostupné po celý rok... to je jogurt. Je to výrobok vznikajúci fermentáciou mlieka pôsobením probiotických baktérii, ako sme už spomínali v predchádzajúcom článku. A ako si ho doma vyrobíte?

10.12.2014 / Recepty

Keď sa stretnú paradajky s cesnakom

Keď sa stretnú na jednom tanieri paradajky s cesnakom, začnú sa diať veci. Čítajte ďalej :-)

26.11.2014 / Recepty

Zázračné ovsené vločky

Ovsené vločky pomáhajú stabilizovať hladinu glukózy (krvného cukru) a udržiavať na uzde :) hladinu cholesterolu v krvi. Vďaka vyváženému pomeru rozpustnej a nerozpustnej vlákniny prospievajú nášmu tráveniu a chránia tráviaci trakt pred niektorými z najobá

Hloh a trnky – zabudnuté ovocie

Hloh a trnky patrili ešte pred pol storočím k vysoko ceneným druhom drobného ovocia. Aj dnes môžeme plano rastúce hlohy a trnky nájsť vo voľnej prírode.

Orechy, orechové listy aj škrupiny ako liek

Jadrá vlašských orechov sú nielen chutné, ale vynikajú aj vysokou výživovou hodnotou a pozitívnymi účinkami na naše zdravie. Vedeli ste ale o tom, že môžete využiť aj orechové listy a dokonca škrupiny?

Múka našich predkov + starobylý RECEPT na chlieb bez droždia a soli

Na našej ceste za poctivými potravinami a zdravou stravou sa tentokrát vydáme do minulosti – dokonca až do stredoveku. Je prekvapujúce, čo všetko naši predkovia dokázali zúžitkovať ako zdravé potraviny s nízkym glykemickým indexom, dostatkom vlákniny, min

Rýchle špargľové dobroty

Ako sme vám nedávno sľúbili, tak dnes vám prinášame zaujímavé a hlavne rýchle recepty so špargľou. Tak len smelo do varenia. :)

30.4.2014 / Recepty

Pripravte si slané pochúťky

Už sme vám priniesli pár nápadov, ako si upiecť sladké orechové dobroty alebo medovníčky, no zabudli sme vám dať tip, ako si pripraviť aj slané pochúťky, a keďže nám ostáva ešte jeden deň, tak dnes si môžeme spolu upiecť niečo slané, čo poviete? Tak poďme

23.12.2013 / Recepty

Orechové dobroty

Ako sme vám nedávno sľúbili, prinášame vám recepty na orechové vianočné dobroty. Tieto recepty sú naozaj veľmi jednoduché a koláčiky sú vynikajúce. :)

20.12.2013 / Recepty

Pečieme chutné medovníčky

Vianoce nám už pomaly klopú na dvere a vy ešte stále nemáte napečené medovníčky? Veď čo by to boli za sviatky bez medovníčkov. Tak poďte si teda s nami spoločne upiecť vynikajúce špaldové medovníčky.

17.12.2013 / Recepty

Pečené gaštany – zdravá maškrta

Máme tu čas vianočných trhov, kde to v každom rohu na námestiach rozvoniava rôznymi chutnými dobrotami. Neodmysliteľnou súčasťou vianočných trhov sú najmä mäsové špeciality, lokše, medovina, varené víno, vianočný punč a mnoho iného. Myslím, že si každý pr

9.12.2013 / Recepty

Pripravte si šípkový džem a sirup

Nedávno sme vám sľúbili, že vám prinesieme ďalšie návody, ako inak okrem šípkového čaju môžete využiť tieto malé, zdravé, červené plody. Pripravte si vynikajúci šípkový džem a sirup. :)

3.12.2013 / Recepty
Na stránke by som zmenil / chýba mi:
E-mail (nepovinný):
Odoslať dotaz