Ak máte vytvorené konto prihláste sa, ak konto nemáte zaregistrujte sa
Anketa
Čo je pre vás pri nákupe potravín najdôležitejšie?
Cena
18%
Že sú vyrobené na Slovensku
31%
Známy pôvod - výrobca
42%
Blízkosť predajne
9%
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Magazín - Recepty

Vápnik, vaječné škrupiny a zdravie

Vápnik je najzastúpenejším a najhodnotnejším minerálom v našom tele. Dospelý človek ho obsahuje viac ako jeden kilogram. Z toho je až 99% viazaného v kostiach a zuboch a len 1% voľného sa podieľa na fungovanie metabolizmu a nervových prenosov.

Horčica ako korenina a liek + recept na domácu BIO horčicu

Horčica chutí, ale aj chráni a lieči. Prečítajte si viac o tejto užitočnej korenine a nepostrádateľnej kuchynskej prísade.

Rýchle koláčiky k víkendovej kávičke

Na niečo sladké máme chuť takmer vždy. Prečo by sme to mali nahrádzať nejakými sladkosťami z obchodu, keď si výborné koláčiky vieme pripraviť aj doma? Dnes vám prinášame tipy na jednoduché, rýchle, chutné koláčiky, ktoré zvládne aj úplný začiatočník.

6.3.2015 / Recepty

Nápoje na zimné obdobie

S melancholickou zimnou náladou vonku asi nič nenarobíme, ale tomu, aby melanchólia a zima ovládli aj nás, môžeme zabrániť. Ako? No predsa výbornými nápojmi! :)

13.2.2015 / Recepty

Upečte si s nami chlieb i pečivo

Chlieb v obchode už nie je to, čo to bývalo? Rožky vám pripadajú gumené? Žemličky sú akési tvrdé, ani čerstvé ani staré? Upečte si s nami poctivý domáci chlieb aj pečivo. Nie je to zložité, ani nepotrebujete špeciálnu výbavu, stačí trošku zručnosti, zopár

5.2.2015 / Recepty

Vajíčka ako od majstra kuchára

Variť dobre neviete, ale predsa by ste radi pripravili niečo dobré pod zub sebe, partnerovi, deťom, či rodičom? Alebo naopak, ste super kuchár/ka, len tie vajíčka nie a nie sa podariť? Dáme vám pár tipov ako na to ;).

Chutné bábovky

Blíži sa víkend a vy premýšľate nad nejakým rýchlym, ale zato chutným koláčikom? Alebo chcete niečo ku kávičke, čaju, príde vám návšteva, či pre deti na desiatu? Upečte si s nami bábovku!

9.1.2015 / Recepty

Silvestrovské slané chuťovky

Silvester- to je dobrá nálada, večierky, príjemné stretnutia v rodinnom kruhu, či párty s priateľmi. Nech už budete dnešný deň, či večer tráviť kdekoľvek, troška dobrého občerstvenia sa bude určite hodiť. Môžete sa nechať inšpirovať aj našimi receptami :)

31.12.2014 / Recepty

Zdravá a lacná štedrovečerná hostina

Doprajte si Štedrý večer s kvalitnými dobrotami za málo peňazí. Nasledovné tri recepty vám pomôžu na štedrovečernej hostine nielen poriadne ušetriť, ale sú vhodné aj pre menej skúsených kuchárov.

22.12.2014 / Recepty

Vyrobte si doma makové, mandľové alebo špaldové “mlieko”

Zdravé rastlinné nápoje ako náhradu klasického mlieka si môžete vyrobiť aj sami doma. Doprajte si makové, mandľové alebo špaldové mlieko :) vlastnej výroby.

19.12.2014 / Recepty

Ako si vyrobiť domáci jogurt

Chutné jedlo na raňajky, desiatu, večeru, či ako dezert a navyše dostupné po celý rok... to je jogurt. Je to výrobok vznikajúci fermentáciou mlieka pôsobením probiotických baktérii, ako sme už spomínali v predchádzajúcom článku. A ako si ho doma vyrobíte?

10.12.2014 / Recepty

Keď sa stretnú paradajky s cesnakom

Keď sa stretnú na jednom tanieri paradajky s cesnakom, začnú sa diať veci. Čítajte ďalej :-)

26.11.2014 / Recepty

Zázračné ovsené vločky

Ovsené vločky pomáhajú stabilizovať hladinu glukózy (krvného cukru) a udržiavať na uzde :) hladinu cholesterolu v krvi. Vďaka vyváženému pomeru rozpustnej a nerozpustnej vlákniny prospievajú nášmu tráveniu a chránia tráviaci trakt pred niektorými z najobá

Hloh a trnky – zabudnuté ovocie

Hloh a trnky patrili ešte pred pol storočím k vysoko ceneným druhom drobného ovocia. Aj dnes môžeme plano rastúce hlohy a trnky nájsť vo voľnej prírode.

Orechy, orechové listy aj škrupiny ako liek

Jadrá vlašských orechov sú nielen chutné, ale vynikajú aj vysokou výživovou hodnotou a pozitívnymi účinkami na naše zdravie. Vedeli ste ale o tom, že môžete využiť aj orechové listy a dokonca škrupiny?

Na stránke by som zmenil / chýba mi:
E-mail (nepovinný):
Odoslať dotaz