Ak máte vytvorené konto prihláste sa, ak konto nemáte zaregistrujte sa
Anketa
Čo je pre vás pri nákupe potravín najdôležitejšie?
Cena
18%
Že sú vyrobené na Slovensku
31%
Známy pôvod - výrobca
41%
Blízkosť predajne
10%
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Magazín

Bylinky na zmiernenie prechladnutia a chrípky

Teraz v dobe kýchania, kašľania, prechladnutí a chrípok je najčastejším riešením nákup rozličných piluliek. Skúsili ste už niekedy doplniť tieto medikamenty aj liečbou bylinkami?

Voňavý aníz - vonia, lieči, uvoľňuje

Hovorí sa, že v minulosti aníz dostal žartovný názov husbands-are-back, čiže manželia-sú-späť, pretože tí manželia, ktorí opustili domov kvôli zapáchajúcemu dychu manželiek sa po anízovej liečbe svojich polovičiek mohli vrátiť. Či je to pravda alebo nie s

Malá zelená vitamínová bomba – kiwi

Chuťou ako mix egrešov, jahôd a banánov, veľkosťou a tvarom podobné vajíčku, obsahom vitamínu C prevyšujúcim citrusy- to je hnedá chlpatá bobuľa kiwi.

Veľký citrus - pomelo

Jedným z druhov citrusových plodov je aj pomelo. Ba dokonca zaraďujeme ho medzi najväčšie citrusy, keďže jeho plod dorastá až do 5kg. Častejšie sú však plody s hmotnosťou okolo 1kg, z ktorého využiteľná časť je ale pomerne menšia.

Zázračný kokos na vašom tanieri

Sušený, strúhaný aj čerstvý kokos predstavuje ďalšiu superpotravinu, ktorá by na vašom tanieri nemala chýbať. Kokos je v našich obchodoch dostupný aj v sušenej a strúhanej forme, ako kokosový olej a iné kokosové produkty. Najatraktívnejší je samozrejme v

Sladké zemiaky — zdravá pochúťka z Mexika

Batáty sú známe aj ako sladké zemiaky. S pravými zemiakmi síce nemajú veľa spoločného (okrem tvorby koreňových hľuz), patria však k najzdravším potravinám na svete. Batáty ako ich poznáme z našich obchodov sú vlastne podzemné hľuzy rastliny menom Povojník

Máte v strave dostatok vlákniny?

Nedostatok, ale aj prebytok vlákniny predstavuje spoľahlivú cestu k zdravotným problémom. Človek s hmotnosťou 60 kg by mal denne prijať v strave cca 30 g vlákniny.

Zdravou stravou proti depresii

Strava je jedným z hlavných faktorov, rozhodujúcich o našej nálade a pocitoch. Správne stravovanie vedie k zlepšeniu fyzickej a psychickej kondície. Nesprávna strava je jednou z ciest vedúcich k duševnej úzkosti a depresiám.

Ako odstrániť pesticídy z ovocia a zeleniny?

Pesticídy máme na tanieri každý deň. Ovocie a zelenina z našich obchodov je počas svojho rastu a dozrievania mnohonásobne ošetrovaná pesticídmi, napríklad jablká sú často striekané až 15-krát. Pesticídy sa dostanú na povrch, ale aj do vnútra plodov. Čo s

Bobkový list vás môže vyliečiť, ale aj zabiť

Nenápadný bobkový list je jedna z najzaujímavejších korenín vo vašej kuchyni. Jeho moc uznávali už rímski cisári, ktorí si vavrínovým vencom zdobili hlavy a vyznamenávali ním aj svojich vojvodcov, atlétov či umelcov.

Karí korenie zlepšuje pamäť a imunitu

Karí korenie je zmes starostlivo zvolených mletých korenín, ktorá dodáva jedlu nezameniteľnú chuť a vôňu. Ďalším dôvodom k používaniu karí korenia pri príprave jedál je jeho pozitívny účinok na naše zdravie.

Rasca pre zdravie

Aj nepatrné zrnko rasce patrí medzi skutočné poklady prírodnej lekárne. Prečítajte si viac o tom, ako môže vášmu zdraviu prospieť táto starobylá korenina.

Ako a prečo jesť papáju

Papája je chutné a zdravé subtropické ovocie, ktoré ste už určite videli aj na pultoch slovenských obchodov. Ak ste ho doteraz neochutnali len preto, že ste nevedeli ako na to, prišiel čas :) to napraviť.

Ako si po sviatkoch napraviť pokazené trávenie :)

Vianočná a novoročná hostina prináša preťaženému žalúdku (a celej tráviacej sústave) neľahké okamihy. Majonézy, vyprážané mäso, zákusky a cukrovinky, údené mäso a klobásy, to všetko v kombinácii s prejedaním predstavuje vzorovú ukážku nezdravého stravovan

Chutné bábovky

Blíži sa víkend a vy premýšľate nad nejakým rýchlym, ale zato chutným koláčikom? Alebo chcete niečo ku kávičke, čaju, príde vám návšteva, či pre deti na desiatu? Upečte si s nami bábovku!

9.1.2015 / Recepty
Na stránke by som zmenil / chýba mi:
E-mail (nepovinný):
Odoslať dotaz