Ak máte vytvorené konto prihláste sa, ak konto nemáte zaregistrujte sa
Anketa
Čo je pre vás pri nákupe potravín najdôležitejšie?
Cena
18%
Že sú vyrobené na Slovensku
31%
Známy pôvod - výrobca
41%
Blízkosť predajne
10%
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Magazín

Kokosový orech

Kokosové orechy sú plodmi kokosových paliem rastúcich v trópoch, pretože potrebujú veľa tepla a slnečného žiarenia. Kokosová palma rastie sedem rokov a potom sa na nej objavia plody- kokosové orechy. Tie na nej dozrievajú až jeden rok! Na jednej palme môž

Pestovanie guarany

Paulínia nápojová alias Guarana má svoju domovinu v Južnej Amerike, konkrétne vo Venezuele a v Brazílii. Indiáni, žijúci v tejto oblasti, jej povzbudivé účinky poznajú a využívajú po celé stáročia. Na plantážach ju pestovali skôr, ako Kolumbus objavil Ame

Paulínia nápojová alias guarana

Brazílska guarana (Paulínia nápojová) je juhoamerická rastlina dlhá až 10 metrov a prirodzene obsahuje kofeín a niekoľko ďalších účinných látok. Pre domorodé obyvateľstvo Venezuely a Brazílie má táto rastlina veľký význam v ich kultúrach.

Zoznámte sa s tekvicou Hokaido

Tekvicu Hokaido (známu aj ako Hokkaido) si obľúbite rýchlo. Krásne oranžové tekvice sú ozdobou záhrady, a zdravou delikatesou na našich tanieroch.

Silvestrovské slané chuťovky

Silvester- to je dobrá nálada, večierky, príjemné stretnutia v rodinnom kruhu, či párty s priateľmi. Nech už budete dnešný deň, či večer tráviť kdekoľvek, troška dobrého občerstvenia sa bude určite hodiť. Môžete sa nechať inšpirovať aj našimi receptami :)

31.12.2014 / Recepty

Bazalka – liečivé účinky vňate, listov a semienok

Liečivá bylinka a zároveň skvelá korenina. Bazalka pravá (Ocimum basilicum) nám poskytuje cennú vňať, listy aj liečivé semienka.

Kŕče, boľavé a nafúknuté brucho? Môže to byť celiakia

Celiakia ohrozuje stále viac ľudí. Pre uvedomelého pacienta znamená radikálnu zmenu stravovacích návykov (prípadne aj životného štýlu).

Zdravá a lacná štedrovečerná hostina

Doprajte si Štedrý večer s kvalitnými dobrotami za málo peňazí. Nasledovné tri recepty vám pomôžu na štedrovečernej hostine nielen poriadne ušetriť, ale sú vhodné aj pre menej skúsených kuchárov.

22.12.2014 / Recepty

Vyrobte si doma makové, mandľové alebo špaldové “mlieko”

Zdravé rastlinné nápoje ako náhradu klasického mlieka si môžete vyrobiť aj sami doma. Doprajte si makové, mandľové alebo špaldové mlieko :) vlastnej výroby.

19.12.2014 / Recepty

Rastlinné “mlieka” ako náhrada kravského mlieka

Ochutnali ste už sójové, kokosové či ryžové mlieko? Tieto rastlinné nápoje obsahujú na rozdiel od kravského mlieka omnoho menej tuku a žiadnu laktózu. Sú teda vhodné pre ľudí trpiacich intoleranciou na laktózu, prípadne alergiou na bielkoviny kravského ml

Aj vy máte radi červené mäso?

Červené mäso - je zdravé alebo škodlivé? Je potrebné, alebo sa bez neho zaobídeme? Odborníci na zdravie a výživu nás v posledných desaťročiach neprestávajú prekvapovať zmenami svojich názorov ohľadom ne/bezpečnosti a ne/potrebnosti konzumácie červeného mä

Počuli ste už o funkčných potravinách?

Funkčné potraviny (fortifikované potraviny) máme príležitostne na tanieri už pekných pár rokov. A patrí im budúcnosť.

Tak čo spravíme s tým cholesterolom?

Nejedzte často vajíčka, obsahujú veľa cholesterolu. Určite ste už počuli túto inak dobre myslenú radu, alebo ďalšie formy varovania pred potravinami obsahujúcimi vražedného zabijáka menom cholesterol.

Nasýtené tuky sú našimi nepriateľmi — skutočne?

Nasýtené tuky sa stali moderným strašiakom 21. storočia. Vďaka ich démonizácii sa dnešný konzument hladno vrhá na nízkotučné potraviny a potraviny s uvedeným nulovým obsahom tuku. Téma “zdravých” a “nezdravých” tukov je však podstatne zložitejšia, ako sa

Ako si vyrobiť domáci jogurt

Chutné jedlo na raňajky, desiatu, večeru, či ako dezert a navyše dostupné po celý rok... to je jogurt. Je to výrobok vznikajúci fermentáciou mlieka pôsobením probiotických baktérii, ako sme už spomínali v predchádzajúcom článku. A ako si ho doma vyrobíte?

10.12.2014 / Recepty
Na stránke by som zmenil / chýba mi:
E-mail (nepovinný):
Odoslať dotaz