Ak máte vytvorené konto prihláste sa, ak konto nemáte zaregistrujte sa
Anketa
Čo je pre vás pri nákupe potravín najdôležitejšie?
Cena
18%
Že sú vyrobené na Slovensku
31%
Známy pôvod - výrobca
42%
Blízkosť predajne
9%
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Magazín - Zaujalo nás

Jardo Židek a Ovenálie

Lákadlom pre verenosť na Ovenálie 2013 bol aj známy šéfkuchár Jarda Židek.

V. Celoslovenské ovčiarske slávnosti - Ovenálie 2013

Už po 5-ty krát sa v amfiteátri vo Východnej uskutočnili celoslovenské ovčiarske slávnosti. Aj tento rok mali návštevníci možnosť nie len vidieť ako sa vyrába syr či bryndza, ale aj ochutnať poctivé ovčie výrobky.

Zdravé kosti vďaka potravinám

Už malým deťom sa hovorí, že aby mali pevné kosti, musia piť veľa mlieka. Je to kvôli obsahu vápnika, ktorý je v mlieku a mliečnych výrobkoch. Aby však telo dokázalo vápnik vstrebať, musíme prijímať aj vitamín D. Tento vitamín si vytvára telo samo aj vďa

Huby v záhrade

Na huby už nemusíme chodiť iba do lesa. Môžme si ich pestovať aj na záhrade. Prof. Ivan Hričovský vám poradí ako na to.

Vedeli ste že... alebo čo sme nevedeli o špargli

Hitom na tanieroch domácich gazdiniek ale aj profesionálnych kuchárov a šéfkuchárov sa na jar stáva biela špargľa. Stretnúť sa s ňou môžeme aj v špičkových reštauráciách. Špargľa má vysokú výživovú hodnotu. V našom jedálničku by rozhodne nemala chýbať.

Šetriť na potravinách? Neoplatí sa...

Pri kúpe potravín nás často ovplyvňuje „nálepka“, ktoré potraviny sú zdravé a ktoré nie. Napriek tomu, že naše výdavky za potraviny sú vysoké, odborníci na výživu spokojní nie sú. Pomer výdavkov za potraviny na Slovensku je v pomere k ostatným krajinám E

Zdravý fastfood?

Stravovanie z fastfoodu sa stáva čoraz častejšie súčasťou nášho stravovania. V robote si buď zohrejeme niečo z domu, alebo v behu na pracovné stretnutie zhltneme bagetu, poprípade si kúpime niečo rýchle vo fastfoode. Je toto jedlo zdravé?

Prasa sa na Slovensku stáva „exotickým“ zvieraťom

V obchodoch na pultoch už slovenské bravčové mäso takmer nenájdete. Väčšina produktov z bravčového mäsa, aj samotné mäso v obchodoch, nepochádza zo Slovenska, ale zo zahraničia.

Žinčica a bryndza - ako sa to vyrába?

Bryndza patrí medzi typické slovenské špeciality. V niektorých krajinách sveta nie je dovolené ju vyrábať. Pritom jej hodnota pre naše zdravie je vysoká.

Zelenina v májovej záhrade

Ani na konci mája a začiatku júna nás neminú pracovné povinnosti v záhradke. Po 3 zamrznutých sa môžeme pustiť do sadenia zeleniny, ktorá je citlivá na mráz.

Zdravý zázvor

Zázvor používame ako prírodný liek. Na naše zdravie má veľa pozitívnych účinkov.

Exkluzívny slovenský „Parmezán“

Nie každý syr patrí do kategórie, kedy si ho môžeme nakrájať aj pol kila a zjesť na zasýtenie. Sú syry, ktoré jeme len pri určitých príležitostiach a výnimočne. Ani nie tak pre ich vyššiu cenu, ako pre chuť. Medzi tieto syry patrí aj syr od pána Hiadlov

Kvety na tanieri

Počuli ste už o jedlých kvetoch? V drahých reštauráciách ich považujú za delikatesu. Vypestovať sa však dajú aj doma a môžete si s nimi spestriť jedlá, šaláty, vyrobiť džemy alebo koláče.

Bylinková záhrada u nás doma

Mať na vlastnej záhradke bylinky nikdy nie je na škodu. Či už ide o bylinky použiteľné do stravy ako koreniny, na čaje alebo liečivé bylinky. Pestovať ich môžeme niekoľkými spôsobmi.

Hrášok, hrášok, všade len hrášok...

Hrášková sezóna sa začína rozbiehať. Ak chcete zdravé a nízkokalorické jedlo, ktoré vás zasýti, hrášok je tou správnou voľbou.

Na stránke by som zmenil / chýba mi:
E-mail (nepovinný):
Odoslať dotaz