Ak máte vytvorené konto prihláste sa, ak konto nemáte zaregistrujte sa
Anketa
Čo je pre vás pri nákupe potravín najdôležitejšie?
Cena
18%
Že sú vyrobené na Slovensku
31%
Známy pôvod - výrobca
41%
Blízkosť predajne
10%
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Magazín - Zaujalo nás

Zázračné kombinácie jedál

Príslovie viac hláv, viac rozumu už počul asi každý. No niečo podobné môžeme aplikovať aj na potraviny, aj keď nie doslovne. Konzumovaním jednotlivých druhov potravín prijímame rôzne vitamíny a minerály. Pri kombinácii potravín však ich spojením môžeme do

Práce v záhrade do konca júla

Koniec júla sa blíži, a záhradkári majú plné ruky práce. Viete čo všetko by ste mali v záhrade do konca mesiaca stihnúť?

Správne stravovanie v lete

Počas leta vystavujeme naše telo extrémnym podmienkam. Nielen že teplota vzduchu dosahuje najvyššie teploty v roku, ale aj vlhkosť vzduchu je pomerne nízka. Telu teda potrebujeme dodať všetky potrebné minerály a vitamíny.

Spôsoby sušenia

Sušenie je jednou z možností uchovávania a konzervovania potravín. V domácnostiach sa pre jeho prácnosť moc nevyužíva, ale určite sa to vyplatí.

Zdravé obedy v jedálňach deťom nechutia

Nie je ničím prekvapujúcim, že deťom v školských jedálňach najviac chutia nezdravé jedlá. Medzi najobľúbenejšie sa dostali sladké jedlá, ako žemľovky, buchty či palacinky. Najmenej obľúbené sú zeleninové jedlá a špenát.

Moruša v našej záhrade

Moruši sa pripisujú mnohé liečivé účinky. Kedysi bola sadená popri cestách, a jej plody sa využívali priamo na konzumáciu alebo ako náhrada cukru do koláčov alebo zákuskov.

Malá záhrada s veľa ovocím...

Máte doma len malú záhradku a radi by ste si vypestovali vlastné ovocie? Nič nie je nemožné. Stačí si vybrať správne druhy a časom môžete mať na stole pestrý výber z vlastného ovocia.

Aj maliny môžu byť napadnuté vírusom

Jedným z najobľúbenejších letných ovocí nielen detí ale aj dospelých sú maliny. Rastú nám nie len na záhrade, ale aj vo voľnej prírode. Každý z nás si už určite odtrhol maliny rastúce popri poľnej cestičke počas prechádzky v prírode.

Priaznivé účinky škandálu

Domácim kurčatám škandál praje. Slováci naň reagujú zmenou spotrebiteľského správania.

V reštauráciách slovenské potraviny takmer nenájdete

V gastronómii prichádza trend lokálnych potravín. Jedlá z domácich surovín sú považované za lepšie aj zdravšie. Nakupovanie slovenských potravín do reštaurácií má však niekoľko problémov. Nie len že majú prehnanú cenu, ale zohnať sa dajú len ťažko. Medz

Jahody na balkóne

Určite si pamätáte tie časy, keď ste s rodičmi chodili na prechádzky a jedli všetky lesné jahody, čo ste našli. Tá super chuť, ktorú by ste chceli mať aj doma a dopriať ju svojim deťom. Väčšina z nás však býva v paneláku a jahody poznáme už len „chrumkavé

Aby broskyňa rodila každý rok

Prof. Hričovský nám prináša ďalšie rady do záhradky. Tentoraz nám prezradí, ako sa správne starať o broskyne, aby sme mali chutné ovocie každý rok.

Ekofarma Sklené

Certifikovaná Ekofarma Borisa Baláža sa nachádza v malebnej dedinke Sklené v Turčianskej kotline. Vznikla v roku 1994 a od roku 2000 má certifikát bio. nájdete na nej niekoľko druhov zvierat ako sú hovädzí dobytok, ovce, ošípané, ale aj kozy alebo morky.

Potraviny v teple

Skladovanie potravín v teple môže spôsobovať problémy. Chladničky zo sebou nenosíme, no zloženie väčšiny potravín na teple sa mení rýchlejšie, ako by sa malo. Akým potravinám sa v teple radšej vyhýbať?

Desať faktov o jedle

Zloženie jedla je častokrát úplné iné, ako si myslíme. Presvedčí nás o tom aj 10 nepríjemných faktov.

Na stránke by som zmenil / chýba mi:
E-mail (nepovinný):
Odoslať dotaz