Ak máte vytvorené konto prihláste sa, ak konto nemáte zaregistrujte sa
Anketa
Čo je pre vás pri nákupe potravín najdôležitejšie?
Cena
18%
Že sú vyrobené na Slovensku
31%
Známy pôvod - výrobca
41%
Blízkosť predajne
10%
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Magazín - Zaujalo nás

Polievanie v horúčavách

Už dlhšiu dobu nás trápia tropické horúčavy. Teplo je nie len nám, ale aj rastlinám v záhrade. Rastliny tiež potrebujú vyššiu dávku vody, no musíme si dávať pozor, aby sme zalievaním rastlinám viac neuškodili ako pomohli.

Úroda na balkóne

Čoraz častejšie môžeme na balkónoch panelákov vidieť, ako si ľudia pestujú svoju zeleninu. Kedysi to bola vymoženosť ľudí žijúcich na dedinách alebo v rodinných domoch, že si na záhradke mohli vypestovať sami zeleninu či ovocie. Dnes, aj keď v obmedzenom

Potraviny pre dlhšiu mladosť

Recept na mladosť ani dlhovekosť zatiaľ neexistuje. Veľa žien a čoraz viac mužov na celom svete využíva omladzovacie krémy alebo plastické operácie. Tieto prostriedky pritom omladzujú naše telo len na určitých miestach a povrchovo. Omladiť svoje telo ale

Rady od starých mám

Naše staré mamy sa snažili problémy riešiť bylinkami, nie kupovaním drahých liekov. Rady starých mám nám môžu nie len ušetriť, ale aj pomôcť.

Figy v črepníku

V poslednej dobe sa figovník v slovenských záhradách stáva čoraz obľúbenejším. Môžeme ho pestovať aj v črepníkoch.

Zdravé a chutné koláčiky

Mávate chuť na sladké ale nechcete si pokaziť štíhlu líniu? Existujú sladké koláčiky, ktoré potešia vaše chuťové bunky a zdravo zaženú chuť na sladké.

Ako na žalúdočné ťažkosti

V týchto teplách sa dostavujú často žalúdočné problémy. Zaskočiť nás vedia nie len doma, ale aj na dovolenke. Viete ako proti nim bojovať?

Biomila - špalda pre naše zdravie

Chcete schudnúť? Chcete si prečistiť organizmus? Chcete sa vyhnúť rakovine hrubého čreva, infarktu, alebo žlčovým kameňom? Chcete sa zbaviť chronickej zápchy? Skrátka - chceli by ste žiť zdravo? Tak vám poviem iba toto: jedzte vlákninu!

Levanduľa a rozmarín v našej kuchyni

Bylinky sú čoraz viac súčasťou našej kuchyne. Používame ich nie len ako dochucovadlo do rôznych jedál, ale aj na spríjemnenie vône či okrasné rastlinky. Okrem príjemnej vône, chuti a výzoru sú od dávna bylinky využívane aj ako prírodný liek. Objavili ste

Opadávajúce ríbezle

Ríbezle sú obľúbeným ovocím v našich záhradách. Nie len že sú zdravé a chutné, ale ide o kríkové ovocie, ktoré nezaberá v záhrade veľa miesta a sú vhodné aj do malých záhrad. Ani ich pestovanie nemusí byť bezproblémové. Môžu začať opadávať už pred dozretí

Starostlivosť o pôdu po sezóne

Sezóna je v plnom prúde, no o pôdu sa treba starať aj po nej. Viete čo vás čaká?

Doplňte si bielkoviny aj bez mäsa

Každý potrebujeme pre zdravý život aj bielkoviny. Väčšina ľudí ich získava z mäsa, nie všetci však mäso konzumujú. V prípade, ak mäso nejete z presvedčenia alebo vám jednoducho nechutí, bielkoviny môžete prijímať aj z iných potravín.

Stévia a nápoje

Stévia ako sladidlo už prenikla aj na Slovensko. Je vhodná aj pre diabetikov. Používame ju ako nízkokalorické sladidlo. V Japonsku sa využíva už celé desaťročia, cukrovku a zubný kaz ňou liečili už americkí indiáni. V Európe sa ešte stále dáva prednosť

Prospešné margaríny a oleje?

Už dávno všetci vieme, že naše zdravie sa odzrkadľuje od obsahu nášho taniera. Veľa potravín na našom tanieri je nie len chutných, ale majú aj svoj význam vďaka živinám, ktoré obsahujú. Dôležité je však vedieť, ako ich správne pripraviť a dávkovať.

ZBER CESNAKU

Cesnak patrí k najzdravším potravinám. Nie len v období chrípok, ale počas celého roka posilňuje náš imunitný systém, a to prirodzeným spôsobom. Cesnak má povesť najúčinnejšej prírodnej látky. Ako prírodný liek sa používa až pri 61 chorobách.

Na stránke by som zmenil / chýba mi:
E-mail (nepovinný):
Odoslať dotaz