Ak máte vytvorené konto prihláste sa, ak konto nemáte zaregistrujte sa
Anketa
Čo je pre vás pri nákupe potravín najdôležitejšie?
Cena
18%
Že sú vyrobené na Slovensku
31%
Známy pôvod - výrobca
42%
Blízkosť predajne
9%
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Magazín - Zaujalo nás

Prasa sa na Slovensku stáva „exotickým“ zvieraťom

V obchodoch na pultoch už slovenské bravčové mäso takmer nenájdete. Väčšina produktov z bravčového mäsa, aj samotné mäso v obchodoch, nepochádza zo Slovenska, ale zo zahraničia.

Žinčica a bryndza - ako sa to vyrába?

Bryndza patrí medzi typické slovenské špeciality. V niektorých krajinách sveta nie je dovolené ju vyrábať. Pritom jej hodnota pre naše zdravie je vysoká.

Zelenina v májovej záhrade

Ani na konci mája a začiatku júna nás neminú pracovné povinnosti v záhradke. Po 3 zamrznutých sa môžeme pustiť do sadenia zeleniny, ktorá je citlivá na mráz.

Zdravý zázvor

Zázvor používame ako prírodný liek. Na naše zdravie má veľa pozitívnych účinkov.

Exkluzívny slovenský „Parmezán“

Nie každý syr patrí do kategórie, kedy si ho môžeme nakrájať aj pol kila a zjesť na zasýtenie. Sú syry, ktoré jeme len pri určitých príležitostiach a výnimočne. Ani nie tak pre ich vyššiu cenu, ako pre chuť. Medzi tieto syry patrí aj syr od pána Hiadlov

Kvety na tanieri

Počuli ste už o jedlých kvetoch? V drahých reštauráciách ich považujú za delikatesu. Vypestovať sa však dajú aj doma a môžete si s nimi spestriť jedlá, šaláty, vyrobiť džemy alebo koláče.

Bylinková záhrada u nás doma

Mať na vlastnej záhradke bylinky nikdy nie je na škodu. Či už ide o bylinky použiteľné do stravy ako koreniny, na čaje alebo liečivé bylinky. Pestovať ich môžeme niekoľkými spôsobmi.

Hrášok, hrášok, všade len hrášok...

Hrášková sezóna sa začína rozbiehať. Ak chcete zdravé a nízkokalorické jedlo, ktoré vás zasýti, hrášok je tou správnou voľbou.

Na ktoré pivo si treba dávať pozor

Pri nadmernom pití piva vás môže rozbolieť hlava, a nemusí to byť spôsobené len účinkami alkoholu. Dokazuje to test 50tich značiek piva.

21.5.2013 / Testy

Keď sa zo sliepky stane kvočka

Z času na čas sliepky zmenia svoje chovanie. Nie vo všetkých týchto prípadoch ide o chorobu, ale o prírodné inštinkty. Viete čo spraviť so sliepkou, z ktorej sa stane kvočka?

Hypermarkety, éčka a zdravie našich detí

Napriek potravinovým škandálom sa stalo nakupovanie v hypermarketoch štandardom. Nakupujeme tam potraviny aj pre tých najzraniteľnejších – pre naše deti. Sú potraviny z hypermarketov pre naše deti skutočne bezpečné?

Viac chuti – projekt pre zdravšie Slovensko

Cieľom projektu, ktorý bol spustený na Slovensku je zvýšiť záujem o zdravé stravovanie konzumáciou ovocia a zeleniny. Cieľovou kategóriou projektu sú deti, tehotné ženy a seniori.

Ako premôcť jarnú únavu

Veľa ľudí stále bojuje s jarnou únavou, aj keď leto už je za dverami. Jarná únava nie je klasická diagnóza, aj keď ňou trpí väčšina populácie. Jarná únava je spôsobená zmenami počasia a nesprávnou životosprávou.

Schudnúť neznamená hladovať

Veľa ľudí, ktorí chcú schudnúť, začnú hladovať, aby znížili príjem kalórii. Najzákladnejším pravidlom chudnutia je práve pravidelná strava.

Kávu milujeme všetci – je zdravé ju piť?

Káva je už po stáročia našim obľúbeným nápojom a posedenie pri kávičke sa stalo synonymom relaxu a pohody. Za priaznivými účinkami kávy sa skrýva niekoľko jej známych zložiek. Najznámejšou zložkou kávy je kofeín.

Na stránke by som zmenil / chýba mi:
E-mail (nepovinný):
Odoslať dotaz