Ak máte vytvorené konto prihláste sa, ak konto nemáte zaregistrujte sa
Anketa
Čo je pre vás pri nákupe potravín najdôležitejšie?
Cena
18%
Že sú vyrobené na Slovensku
31%
Známy pôvod - výrobca
42%
Blízkosť predajne
9%
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Magazín - Záhrada

Ako pestovať egreše

Egreše – drobné, príjemne kyslasté ovocie s vynikajúcim vplyvom na zdravie človeka. Ako egreše sadiť a pestovať?

Ako správne kompostovať

V minulom článku sme si priblížili, ako si vybudovať jednoduché kompostovisko. Teraz sa pozrieme bližšie na samotné kompostovanie – ako na to, aby kompostovací proces prebehol správne.

Ekologický záhradkár bez kompostoviska? Nemožné :)

Bio odpad nepatrí do spaľovní komunálneho odpadu ani na skládku, ale do kompostu. Tam z neho namiesto odpadu získate cenné organické hnojivo. Prispejte k zlepšeniu životného prostredia – postavte si kompostovisko.

Ako a čím hnojiť BIO záhradu?

Bio záhrada už z princípu vylučuje možnosť použitia priemyselných hnojív. Ich náhradou sú organické hnojivá. Sú priateľské k prírode, podporujú prirodzené mikrobiálne kultúry v pôde, a napomáhajú tvorbe humusu.

Cesta k BIO záhradke vedie cez organické hnojivá

Medzi najväčšie chyby nadšených amatérskych záhradkárov patria chybné postupy pri hnojení záhrady, sadu alebo políčka. Správne hnojenie je pritom pre výživu rastlín a skvalitňovanie pôdy kľúčová záležitosť. So vzrastajúcim záujmom o BIO plodiny sa stále v

Záhrada vo februári

Usilovný záhradkár :) si nájde dostatok práce aj vo februári, najmä ak nie sú silné mrazy. Čo teda robiť vo februári v záhrade?

Ako pestovať karfiol (už od Januára)

Karfiol je zdravý, vynikajúco chutí a v našich končinách sa mu darí. Vďaka širokému sortimentu skorých aj neskorých odrôd si môžete dopriať vlastný karfiol po väčšinu roka. Ako pestovať karfiol, a na čo si pritom dať pozor?

Začiatok práce v záhrade

Ešte dnes, v starom roku, nám pán profesor Hričovský prezradí, kedy by sme mali začať práce v záhrade.

31.12.2013 / Poradňa » Záhrada

Odstraňujeme choré stromy

Pán profesor Hričovský dnes radí, ako odstrániť choré stromy v záhrade.

18.12.2013 / Poradňa » Záhrada

Pestujeme černice :)

Tieto malé plody sú veľmi bohaté na vitamín C, B a K. Černice majú protirakovinové účinky, a tiež posilňujú imunitný systém. Pomáhajú pri cievnych chorobách, kŕčových žilách, ale aj pri hemoroidoch.

Okrasné a úžitkové kríky môžete sadiť aj v novembri

November je ideálnym mesiacom na výsadbu kríkov do záhrady, alebo do živého plota. Sadenice kríkov sú v tomto termíne už pripravené na zimu, odlistené a presadenie znášajú veľmi dobre.

27.11.2013 / Poradňa » Záhrada

Aký druh egreša pestovať?

Egreše patria u nás k obľúbenému drobnému ovociu. Darí sa im všade tam, kde aj ríbezliam. Sú bohatým zdrojom kremíka, horčíka, mangánu, zinku a tiež vlákniny. Hneď po hrozne sa vyznačujú najväčším množstvom ovocného cukru z celého domáceho bobuľového ovoc

21.11.2013 / Poradňa » Záhrada

Záhrada v októbri, novembri a decembri

Neskorá jeseň je výborná na výsadbu stromčekov a kríkov, ale aj na ďalšie záhradné práce. Šikovný záhradkár alebo majiteľ sadu sa preto nenudí :) ani v posledných troch mesiacoch roka.

Skoré a neskoré čerešne

Čerešničky, čerešničky, čerešne ... u detí veľmi obľúbené. Čerešne majú špecifickú a príťažlivú arómu. Obsahujú plno hodnotných výživových látok. Pôsobia protizápalovo, pomáhajú pri paradentóze a artritíde, a tiež pomáhajú udržať si zdravú pleť.

29.10.2013 / Poradňa » Záhrada

Ako dokážu klimatické podmienky ovplyvniť dozrievanie hrozna

Ste nespokojní s chuťou vášho hrozna? Myslíte si, že ste niekde pri pestovaní alebo v starostlivosti spravili chybu? Pán profesor Hričovský nám prezradí, čo ovplyvňuje dozrievanie hrozna, a prečo nemusí mať takú chuť, akú by sme chceli dosiahnuť.

22.10.2013 / Poradňa » Záhrada
Na stránke by som zmenil / chýba mi:
E-mail (nepovinný):
Odoslať dotaz