Ak máte vytvorené konto prihláste sa, ak konto nemáte zaregistrujte sa
Anketa
Čo je pre vás pri nákupe potravín najdôležitejšie?
Cena
18%
Že sú vyrobené na Slovensku
31%
Známy pôvod - výrobca
41%
Blízkosť predajne
10%
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Magazín - Poradňa - Záhrada

Pestujeme černice :)

Tieto malé plody sú veľmi bohaté na vitamín C, B a K. Černice majú protirakovinové účinky, a tiež posilňujú imunitný systém. Pomáhajú pri cievnych chorobách, kŕčových žilách, ale aj pri hemoroidoch.

Okrasné a úžitkové kríky môžete sadiť aj v novembri

November je ideálnym mesiacom na výsadbu kríkov do záhrady, alebo do živého plota. Sadenice kríkov sú v tomto termíne už pripravené na zimu, odlistené a presadenie znášajú veľmi dobre.

27.11.2013 / Poradňa » Záhrada

Aký druh egreša pestovať?

Egreše patria u nás k obľúbenému drobnému ovociu. Darí sa im všade tam, kde aj ríbezliam. Sú bohatým zdrojom kremíka, horčíka, mangánu, zinku a tiež vlákniny. Hneď po hrozne sa vyznačujú najväčším množstvom ovocného cukru z celého domáceho bobuľového ovoc

21.11.2013 / Poradňa » Záhrada

Záhrada v októbri, novembri a decembri

Neskorá jeseň je výborná na výsadbu stromčekov a kríkov, ale aj na ďalšie záhradné práce. Šikovný záhradkár alebo majiteľ sadu sa preto nenudí :) ani v posledných troch mesiacoch roka.

Skoré a neskoré čerešne

Čerešničky, čerešničky, čerešne ... u detí veľmi obľúbené. Čerešne majú špecifickú a príťažlivú arómu. Obsahujú plno hodnotných výživových látok. Pôsobia protizápalovo, pomáhajú pri paradentóze a artritíde, a tiež pomáhajú udržať si zdravú pleť.

29.10.2013 / Poradňa » Záhrada

Ako dokážu klimatické podmienky ovplyvniť dozrievanie hrozna

Ste nespokojní s chuťou vášho hrozna? Myslíte si, že ste niekde pri pestovaní alebo v starostlivosti spravili chybu? Pán profesor Hričovský nám prezradí, čo ovplyvňuje dozrievanie hrozna, a prečo nemusí mať takú chuť, akú by sme chceli dosiahnuť.

22.10.2013 / Poradňa » Záhrada

Trvalky - krása, ktorá môže vydržať viac ako 40 rokov

Túžite po krásnej rozprávkovej záhrade? Alebo by ste sa chceli popýšiť krásnou skalkou? Skúste si splniť tieto sny a to len vďaka trvalkám. Viac informácií vám už ale prezradí pán profesor Hričovský:

15.10.2013 / Poradňa » Záhrada

Pestovanie ovocných stromov – najčastejšie chyby

Úspešné pestovanie ovocných stromčekov je v podstate hotová „malá veda“, už len z toho dôvodu že existuje nesmierne množstvo druhov a odrôd ovocia. Na ktoré chyby si treba dať pri pestovaní ovocných stromčekov pozor?

13.10.2013 / Poradňa » Záhrada

Ružičkový kel – nenáročná zelenina

Ružičkový kel patrí medzi najbohatšie zdroje vitamínu C. Obsahuje množstvo bielkovín, sacharidov, ale aj vlákninu. Zaraďujeme ho medzi najmladšiu zeleninu zo skupiny hlúbovej zeleniny. Je veľmi ľahko stráviteľný, a preto sa veľmi často používa aj pri rôzn

Brokolica – kráľovná medzi zeleninou

Väčšina uznávaných odborníkov sa zhoduje v názore, že brokolica patrí medzi 10 najzdravších potravín sveta. Dnes nám pán prof. Hričovský prezradí, aké má brokolica účinky, ako by sme ju mali skladovať a zbierať.

Jablká - správny zber a uskladnenie

O zbere ovocia a stanovení termínu sme písali nedávno. Teraz si povieme viac o spôsobe zberu jabĺk a ich prezimovaní. Predtým ako začneme oberať jablká, je potrebné si stanoviť presný termín zberu a samozrejme mať premyslené správne uskladnenie jabĺk, aby

Vaječné škrupiny ako hnojivo

Neviete ako by sa dali použiť vaječné škrupiny? Pán prof. Hričovský nám dá skvelý nápad na to, ako ich pokojne môžeme použiť v našej záhrade. Prečítajte si o tomto nápade viac.

Najvhodnejší čas na výsadbu stromčekov

Pomaly sa nám blíži obdobie na výsadbu stromčekov. Pán profesor Hričovský nám prezradí, kedy je ten najvhodnejší čas výsadbu zrealizovať.

Uhorkomelón

Nie, nie je to ani melón, ani uhorka, je to uhorkomelón. Nepočuli ste ešte o ňom? Chceli by ste vedieť odkiaľ pochádza? Pán profesor Hričovský Vám prezradí viac.

Zber ovocia

Neviete si stanoviť správny termín na zber vášho ovocia? Pri určení termínu musíme byť opatrný, pretože nesprávne určený dátum zberu môže spôsobiť, že naša úroda bude slabá. Príliš skorý zber vedie k horšej kvalite ovocia. Nebude tak bohaté na vitamíny, a

Na stránke by som zmenil / chýba mi:
E-mail (nepovinný):
Odoslať dotaz