Ak máte vytvorené konto prihláste sa, ak konto nemáte zaregistrujte sa
Anketa
Čo je pre vás pri nákupe potravín najdôležitejšie?
Cena
18%
Že sú vyrobené na Slovensku
31%
Známy pôvod - výrobca
42%
Blízkosť predajne
9%
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Magazín - Poradňa - Záhrada

12 tipov na pestovanie v skleníku a fóliovníku

Využívate pri pestovaní vlastný skleník alebo fóliovník, prípadne ho ešte len plánujete? Tak si prečítajte ako zvýšiť výnosy a lepšie využiť dostupný priestor na pestovanie rastlín.

Ako pestovať paradajky: bleskový návod + pár tipov

Úspešné pestovanie paradajok nie je žiadna veda. Oplatí sa však dodržiavať niekoľko pestovateľských zásad vedúcich k lepšej úrode. Ako na to?

Vertikálne pestovanie zemiakov – 50 kg úrody z 1 m2

j keď sa to na prvý pohľad nezdá, zemiaky tiež patria medzi plodiny vhodné k vertikálnej výsadbe. So všetkými výhodami ktoré k tomu patria – od peknej úrody z malej plochy až po jednoduchý zber.

Ako sa zbaviť v záhrade slizniakov

lizniak – nenápadný mäkkýš z rodu slimákov, ulitník bez ulity :) a ničiteľ ťažko vypestovanej úrody v našich záhradách. Chutí mu zelenina, ovocie a dokonca aj kvety. Keď sa vo vašej záhrade premnoží, zlikviduje vám celé záhony. Ako sa slizniakov zbaviť?

Ako bojovať v záhrade s mravcami

Záhrada plná zeleniny a ovocia láka množstvo škodcov, medzi ktorými svojimi výkonmi najviac „vynikajú“ vošky nekontrolovateľne sa množiace pod ochranou mravcov. Ako sa mravcov zbaviť?

Ako správne sadiť (siať) mrkvu

Mrkva je typická zelenina pestovaná v tzv. druhej trati. Skoré odrody (karotky) sú určené pre skorú jarnú výsadbu – majú krátke vegetačné obdobie a sú ideálne na konzumáciu v surovom stave. Poloskoré a neskoré odrody mrkvy prinášajú bohatšie výnosy a sú v

Ako siať mak – úspešne a legálne

Mak je tradičná a zdravá slovenská potravina, ktorú si pomerne ľahko môžete dopestovať aj sami vo vlastnej záhradke. Výsev maku siateho však má svoje úskalia – nielen z hľadiska správnej agrotechniky, ale aj pokiaľ ide o zákony SR.

Ako a prečo sadiť rebarboru

Rebarbora je vytrvalá bylina vzhľadovo tak trocha pripomínajúca lopúchy. Konzumujeme z nej pikantné dužinaté stopky s vynikajúcou kyslastou chuťou. Ak si rebarboru zasadíte, môžete si z nej pripravovať maškrty dlhé roky. Ako na to?

Vertikálne pestovanie uhoriek

Vertikálne pestovanie umožňuje efektívnejšie využiť priestor na výsadbu. Pri pestovaní uhoriek to znamená, že získate viac uhoriek z menšej plochy. To však nie je jediná výhoda vertikálneho pestovania uhoriek.

Vertikálne pestovanie jahôd

Ako pestovať jahody vertikálne a získať bohatú úrodu v BIO kvalite? Prečítajte si v tomto článku všetko o vertikálnom pestovaní jahôd, od nárokov na stanovisko a pôdu až po vhodné odrody jahôd.

Vertikálne pestovanie rastlín – ako a prečo?

Vertikálne pestovanie rastlín je jedným z najzaujímavejších trendov súčasného záhradkárstva. Medzi výhody patrí úspora alebo lepšie využitie priestoru, ale aj možnosť sadiť na miestach, kde by to klasickým spôsobom jednoducho nebolo možné – napríklad na b

Ako pestovať šošovicu

Šošovica patrí z nutričného hľadiska medzi naše najcennejšie potraviny. Jej semená uložené v strukoch obsahujú množstvo vitamínov skupiny B a minerálov vrátane železa. Sušené stonky a listy rastliny predstavujú skvelé krmivo napríklad pre kozu alebo kravu

Ako správne zasadiť hrach

Prečítajte si ako hlboko sadiť hrach, ako ho pestovať, a ďalšie praktické zaujímavosti o jednej z našich najvýznamnejších strukovín. Ako pestovať hrach – krok za krokom...

Ako sadiť a pestovať jahody

Doma vypestované jahody v bio kvalite sú zdravšie a chutnejšie ako tie z obchodných reťazcov. Ak ešte nemáte vo svojej záhrade jahody, prišiel čas to napraviť.

Vypestujte si doma hlivu ustricovú

Domáce pestovanie hlivy ustricovej je aj v našich podmienkach mimoriadne obľúbené. Niet divu, každý si rád dopraje chutnú domácu polievku vyčarovanú z božskej hlivy ustricovej. Pestovanie tejto huby plnej drahocenných liečivých látok, užitočných pre zdrav

Na stránke by som zmenil / chýba mi:
E-mail (nepovinný):
Odoslať dotaz