Ak máte vytvorené konto prihláste sa, ak konto nemáte zaregistrujte sa
0% / 0 hodnotení

Milan Mattertaj

.zelenina v roku 2014 priamo zo skleníka v BA .výroba,predaj králičieho mäsa .výroba,predaj kuracieho mäsa .výroba,predaj ovčieho mäsa .výrovba bravčové mäsa

O nás

Sme rodinná farmička, ktorá popri stavebnej činnosti po víkendoch, skoro ráno a neskoro večer, tak ako ako si to príroda pýta pestujeme a chováme tradičným spôsobom tak ako nás to staré matere naučili.

Na dedine v obci Hronovce máme chalupu a tam okrem 1ha vinohradu, ktorý nestriekame lebo máme šťastie, že sme ho kúpili so starými rímskymi a samorodými slovenskými odrodami máme pasienky a veľký dvor so stajňami.

To umožnilo dorábať seno a ďatelinu, pestovať kŕmnu repu a kukuricu čo nám dopomohlo k myšlienky vyrobiť si vlastné potraviny a keď nám ostalo tak sme priniesli do Bratislavy. A tak sme odchovali ročne 600ks brojlerov od jednodňových až po porážku. Naše vlastné odchovy sliepok lenhoriek nám prinášali v roku 2013 týždenne 160-190 vajíčok. Tak sme vláčili a predali mamičkách s deťmi, susedom a známym. Tí priniesli starý chlieb a pečivo a tak sa to nejak dostalo na cestu spätosti s prírodou, že dnes nevyhodí z našej rodiny nikto nič biologické do odpadového koša, ale všetko vrátime do matky zeme.

Práve nevyužitá a odpočinutá zem v zanedbaných bratislavských skleníkoch nám so synom vnukla myšlienky ich záchrany a rekultivácie, spaľovanie odpadového dreva ako zdroj energie, ale hlavne dopestovať nám a dobrým ľuďom z jari plánty či sadenice, prvé cibule a reďkovky, neskôr cukine a uhorky a od leta papriky a paradajky, šaláty a a neskôr uvidíme.

Preto Vás týmto oslovujeme, aby ste vedeli, že sme a že Vás radi privítame v lete v našich skleníkoch, kde by sme chceli spraviť aj posedenie kde by sa stretávali priatelia prírody a vymieňali by sa skúsenosti. Neskôr by sme chceli spraviť pre mestské deti chlieviky so zvieratkami aby nezabudli,že

zvieratká okrem v telke sú aj na farmárskych dvoroch a aby sme ich naučili vážiť si potraviny a prácu ľudí.

Týmto oslovujeme, trhových predajcov, dobré reštaurácie, ale i mamičky, ktoré chcú vychovať deti bez alergénov a chorôb, gurmánov, športovcov.

Za tým účelom budeme ochotní potraviny rozvážať, alebo predávať na miestach, o ktorých Vás budeme včas informovať.

K tomu nám držte palce ako i my držíme ich Vám.
Sortiment:
Milan Mattertaj-RENEX
Kríková 10
82107 Bratislava
Fotka
Adresa
Telefón / e-mail
Otváracie hodiny
Mapa
Kríková 10
82101 Bratislava
0903242183

milanky@centrum.sk
Hodnotenie užívateľov: (0 hodnotení) ohodnotiť
Kvalita:
Prístup a komunikácia:
Spoľahlivosť:
Dodacia lehota:
Celkom:

Aktuálne akcie

Žiadne aktuálne akcie

Aktuálne novinky

Žiadne aktuálne novinky

Komentáre

Milan Mattertaj 27.1.2014, 20:41
pozrite si prosím a pošlite priateľom

Pridať komentár

Na stránke by som zmenil / chýba mi:
E-mail (nepovinný):
Odoslať dotaz