Ak máte vytvorené konto prihláste sa, ak konto nemáte zaregistrujte sa
Anketa
Čo je pre vás pri nákupe potravín najdôležitejšie?
Cena
18%
Že sú vyrobené na Slovensku
31%
Známy pôvod - výrobca
42%
Blízkosť predajne
9%
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Magazín - Poradňa - Iné tipy a návody

Ako a prečo jesť avokádo?

Avokádo (Persea americana) je tropické ovocie ktoré ste si možno zatiaľ nekúpili len preto, že ste nevedeli celkom presne :) čo s ním. To je škoda, takže v tomto článku si avokádo a výhody jeho konzumácie predstavíme bližšie.

Jarná zelená sezóna začína :)

Príroda sa nám začala prebúdzať, a to znamená, že sa budeme čoraz viac stretávať s niektorými bylinkami, ktoré dokážu pomôcť nášmu zdraviu, a tiež spestriť náš jedálniček.

Pepino Gold? Melóny :) ktoré si môžete vypestovať aj na balkóne

Pepino Gold (Solanum muricatum) vlastne nie sú pravé melóny. Poslúžia však ako ich výborná alternatíva, a môžete si ich dopriať aj keď nemáte žiadnu záhradu.

Kto neje rybu, robí chybu

Spotreba rýb na Slovensku sotva presahuje 4 kg na osobu ročne. Je to škoda, pretože práve rybie mäso patrí medzi najzdravšie zložky zdravej výživy. Ktoré ryby sa oplatí pri nákupe uprednostniť, a na čo si pritom dávať pozor?

Mali ste dnes pomaranč, citrón alebo grep?

Citrusy chutia, dodávajú nám vitamíny a dokonca liečia. Vďaka vysokému obsahu antioxidantov sú užitočné ako prevencia pred celým radom závažných ochorení vrátane rakoviny. Pomáhajú ale aj pri bežnom prechladnutí a problémoch s trávením…

Ako variť, piecť a vysmážať zdravšie?

Počas svojho života skonzumujete cca 40 až 60 ton potravín. Účinky takého ohromného objemu potravy na váš organizmus môžu byť priaznivé, alebo devastujúce. Ovplyvniť to môžete nielen výberom zdravých potravín, ale aj správnym spôsobom (tepelnej) úpravy…

Doprajte si viac rýb: pre pevné zdravie a dlhý život

Ryby sú pre človeka dokonalým zdrojom vysoko kvalitných bielkovín, Omega-3 mastných kyselín, vitamínov a minerálov. Japonci ich konzumujú takmer 100 kg na osobu ročne, Slováci sotva niekoľko kilogramov. Chcete si zlepšiť zdravotný stav a žiť dlhšie? Bez r

Predaj z dvora – ako začať s predajom vajíčok a mlieka?

Ako predávať produkty vlastnej živočíšnej výroby? Jedným z riešení je tzv. predaj z dvora. Prinášame vám základné informácie ako začať s predajom mlieka a vajíčok, a na čo si pritom dať pozor.

Od surovej stravy k surovej strave

Človek a jeho predkovia z rodu Homo majú za sebou niekoľko miliónov rokov starú históriu, počas ktorej konzumovali výhradne surovú stravu. Dodnes je surová strava jedným z najcennejších zdrojov vitamínov, minerálov, enzýmov a ochranných látok vrátane anti

Menej cukru v strave = dlhší a zdravší život?

Cukor – milovaný aj nenávidený, potrebný aj nebezpečný. Medzi zvyšujúcou sa spotrebou cukru a nárastom civilizačných ochorení sa rysuje priama súvislosť. Téza „cukor je jed“ v posledných rokoch rezonovala internetovými diskusiami aj odbornou literatúrou..

Mangold – zelenina, ktorú by ste mali spoznať

Mangold je starobylým príbuzným omnoho známejšieho špenátu. Podobne ako špenát je to výživná zelenina a zároveň prírodný liek, ktorý si môžete dopestovať vo vašej záhradke. Čo všetko mangold lieči, a ako sa pripravuje?

Pálenie záhy – ako mu predchádzať?

Dlhodobým alebo občasným pálením záhy trpí takmer polovica dospelej populácie. Čo je príčinou, a ako tomuto nepríjemnému stavu predísť?

Marhule – chutné ovocie s liečivou silou

Marhule sa u nás pestujú už od 14. storočia. Ich pôvodnou domovinou je Ázia. Význam pestovania marhulí v záhradách či sadoch nespočíva len v skvelej chuti, ale aj v liečivej sile plodov a jadierok.

Zázračný biely čaj

Neuveriteľne jemný a lahodný, legendami opradený čaj dávnych čínskych cisárov. Biely čaj – prírodný zázrak pre vaše zdravie.

Červená repa – cenná zelenina

Červená repa, u nás známa skôr ako cvikla, sa v našich kuchyniach často nevyskytuje, čo je ale škoda, pretože vďaka svojim účinkom nám v niektorých prípadoch dokáže pomôcť.

Na stránke by som zmenil / chýba mi:
E-mail (nepovinný):
Odoslať dotaz