Ak máte vytvorené konto prihláste sa, ak konto nemáte zaregistrujte sa
Anketa
Čo je pre vás pri nákupe potravín najdôležitejšie?
Cena
18%
Že sú vyrobené na Slovensku
31%
Známy pôvod - výrobca
41%
Blízkosť predajne
10%
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Magazín - Exotické a liečivé rastliny

Kokosový orech

Kokosové orechy sú plodmi kokosových paliem rastúcich v trópoch, pretože potrebujú veľa tepla a slnečného žiarenia. Kokosová palma rastie sedem rokov a potom sa na nej objavia plody- kokosové orechy. Tie na nej dozrievajú až jeden rok! Na jednej palme môž

Pestovanie guarany

Paulínia nápojová alias Guarana má svoju domovinu v Južnej Amerike, konkrétne vo Venezuele a v Brazílii. Indiáni, žijúci v tejto oblasti, jej povzbudivé účinky poznajú a využívajú po celé stáročia. Na plantážach ju pestovali skôr, ako Kolumbus objavil Ame

Paulínia nápojová alias guarana

Brazílska guarana (Paulínia nápojová) je juhoamerická rastlina dlhá až 10 metrov a prirodzene obsahuje kofeín a niekoľko ďalších účinných látok. Pre domorodé obyvateľstvo Venezuely a Brazílie má táto rastlina veľký význam v ich kultúrach.

Bazalka – liečivé účinky vňate, listov a semienok

Liečivá bylinka a zároveň skvelá korenina. Bazalka pravá (Ocimum basilicum) nám poskytuje cennú vňať, listy aj liečivé semienka.

Repík lekársky - lekáreň v malom balení

Repík lekársky je najuniverzálnejšia a u nás asi najpoužívanejšia liečivá bylinka. Jej dejiny siahajú ďaleko do minulosti. Používali ju totiž už starí Egypťania.

Hurmikaki – ovocie plné živín a vitamínov

Hurmikaki, ovocie tvarom pripomínajúce paradajky, chuťou kombináciu mrkvy, žltého melóna a dozretých hrušiek, či jabĺk a s vôňou leta a vanilky, sa v posledných rokoch stalo celoeurópskym hitom zimných sezón.

Hloh a trnky – zabudnuté ovocie

Hloh a trnky patrili ešte pred pol storočím k vysoko ceneným druhom drobného ovocia. Aj dnes môžeme plano rastúce hlohy a trnky nájsť vo voľnej prírode.

Ako z ananásu vypestovať ananásovník :)

Kúpili ste si v obchode chutný ananás? Vypestujte si z neho celý ananásovník, a doprajte si radosť z exotického vzhľadu (a možno aj plodov) tejto krásnej tropickej rastliny.

Kakaové bôby: pokrm bohov a zázračný antioxidant

Kakaové bôby patria medzi najcennejšie potraviny, aké poznáme. Sú to vlastne plody kakaovníka pravého. Jeho latinský názov znie Theobroma cacao. Výraz Theobroma pritom znamená doslovne „Pokrm bohov“.

Čakanka obyčajná – tzv. "priateľka pečene"

Táto bylina určite nie je burina, aj keď ju môžete nájsť hocikde pri ceste. No určite vám neodporúčame ju zbierať na takýchto miestach, ale radšej na lúkach, pasienkoch alebo pahorkoch, kde sa tiež vyskytuje. Čakanka je rozšírená v celej Európe, v severne

Pľúcnik lekársky – najobyčajnejšia jarná bylina

Túto trvácu liečivú bylinku môžeme nájsť v lesoch, v húštinách na tmavých a vlhkých miestach. Pľúcnik lekársky obľubuje vápenitú pôdu. Kvitne od marca do mája.

Podbeľ liečivý – tzv. „vyháňač kašľa“

Podbeľ sa objavuje už v skorú jar. Môžeme ho nájsť na vlhkej, najmä hlinitej a voľnej pôde. Je rozšírený od nížin až po horský stupeň.

Kostihoj lekársky – nenahraditeľná liečivá bylina

Kostihoj lekársky, veľmi známy najmä v ľudovom liečiteľstve, vďaka jeho liečivým účinkom. Môžeme ho nájsť na vlhkých lúkach, v močiaroch, popri potokoch, vo vlhkých priekopách a podobne. Má rád pôdu bohatú na dusičnany.

Kurkuma, korenie života

Všestrannú kurkumu začíname iba teraz spoznávať, pričom je ťažkou úlohou aj to, aby sme zhrnuli a vymenovali všetky pozitívne fyziologické účinky kurkumy.

Skorocel kopijovitý – matka rastlín

Skorocel kopijovitý, určite všetkým dobre známy, najmä pre jeho liečivé účinky, pri hojení rán. Hoci nás výzorom moc neohúri, zastáva medzi liečivými rastlinami skutočne významné miesto.

Na stránke by som zmenil / chýba mi:
E-mail (nepovinný):
Odoslať dotaz