Ak máte vytvorené konto prihláste sa, ak konto nemáte zaregistrujte sa
Anketa
Čo je pre vás pri nákupe potravín najdôležitejšie?
Cena
18%
Že sú vyrobené na Slovensku
31%
Známy pôvod - výrobca
42%
Blízkosť predajne
9%
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Magazín - Exotické a liečivé rastliny

Liči - ovocie lásky

Na pultoch obchodov s ovocím ste si určite už všimli (a možno aj kúpili a ochutnali J ) malé červenkasté plody liči. V Číne je pre svoju sladkosť a arómu považované za najjemnejšie ovocie a pokrm lásky. Ak vám v tejto krajine niekto podaruje liči vraj vám

Tymian- korenie aj liek

Tymian je používaný už od stredoveku. Egypťania tymianovú silicu používali pri balzamovaní múmii. Gréci mu pripisovali silu a osviežujúce účinky. Jeho pôvod je v Stredomorí. Celá rastlinka má teplú, zemitú, korenistú vôňu, ktorú je najlepšie cítiť pri roz

Bylinky na zmiernenie prechladnutia a chrípky

Teraz v dobe kýchania, kašľania, prechladnutí a chrípok je najčastejším riešením nákup rozličných piluliek. Skúsili ste už niekedy doplniť tieto medikamenty aj liečbou bylinkami?

Malá zelená vitamínová bomba – kiwi

Chuťou ako mix egrešov, jahôd a banánov, veľkosťou a tvarom podobné vajíčku, obsahom vitamínu C prevyšujúcim citrusy- to je hnedá chlpatá bobuľa kiwi.

Veľký citrus - pomelo

Jedným z druhov citrusových plodov je aj pomelo. Ba dokonca zaraďujeme ho medzi najväčšie citrusy, keďže jeho plod dorastá až do 5kg. Častejšie sú však plody s hmotnosťou okolo 1kg, z ktorého využiteľná časť je ale pomerne menšia.

Zázračný kokos na vašom tanieri

Sušený, strúhaný aj čerstvý kokos predstavuje ďalšiu superpotravinu, ktorá by na vašom tanieri nemala chýbať. Kokos je v našich obchodoch dostupný aj v sušenej a strúhanej forme, ako kokosový olej a iné kokosové produkty. Najatraktívnejší je samozrejme v

Sladké zemiaky — zdravá pochúťka z Mexika

Batáty sú známe aj ako sladké zemiaky. S pravými zemiakmi síce nemajú veľa spoločného (okrem tvorby koreňových hľuz), patria však k najzdravším potravinám na svete. Batáty ako ich poznáme z našich obchodov sú vlastne podzemné hľuzy rastliny menom Povojník

Bobkový list vás môže vyliečiť, ale aj zabiť

Nenápadný bobkový list je jedna z najzaujímavejších korenín vo vašej kuchyni. Jeho moc uznávali už rímski cisári, ktorí si vavrínovým vencom zdobili hlavy a vyznamenávali ním aj svojich vojvodcov, atlétov či umelcov.

Ako a prečo jesť papáju

Papája je chutné a zdravé subtropické ovocie, ktoré ste už určite videli aj na pultoch slovenských obchodov. Ak ste ho doteraz neochutnali len preto, že ste nevedeli ako na to, prišiel čas :) to napraviť.

Kokosový orech

Kokosové orechy sú plodmi kokosových paliem rastúcich v trópoch, pretože potrebujú veľa tepla a slnečného žiarenia. Kokosová palma rastie sedem rokov a potom sa na nej objavia plody- kokosové orechy. Tie na nej dozrievajú až jeden rok! Na jednej palme môž

Pestovanie guarany

Paulínia nápojová alias Guarana má svoju domovinu v Južnej Amerike, konkrétne vo Venezuele a v Brazílii. Indiáni, žijúci v tejto oblasti, jej povzbudivé účinky poznajú a využívajú po celé stáročia. Na plantážach ju pestovali skôr, ako Kolumbus objavil Ame

Paulínia nápojová alias guarana

Brazílska guarana (Paulínia nápojová) je juhoamerická rastlina dlhá až 10 metrov a prirodzene obsahuje kofeín a niekoľko ďalších účinných látok. Pre domorodé obyvateľstvo Venezuely a Brazílie má táto rastlina veľký význam v ich kultúrach.

Bazalka – liečivé účinky vňate, listov a semienok

Liečivá bylinka a zároveň skvelá korenina. Bazalka pravá (Ocimum basilicum) nám poskytuje cennú vňať, listy aj liečivé semienka.

Repík lekársky - lekáreň v malom balení

Repík lekársky je najuniverzálnejšia a u nás asi najpoužívanejšia liečivá bylinka. Jej dejiny siahajú ďaleko do minulosti. Používali ju totiž už starí Egypťania.

Hurmikaki – ovocie plné živín a vitamínov

Hurmikaki, ovocie tvarom pripomínajúce paradajky, chuťou kombináciu mrkvy, žltého melóna a dozretých hrušiek, či jabĺk a s vôňou leta a vanilky, sa v posledných rokoch stalo celoeurópskym hitom zimných sezón.

Na stránke by som zmenil / chýba mi:
E-mail (nepovinný):
Odoslať dotaz