Ak máte vytvorené konto prihláste sa, ak konto nemáte zaregistrujte sa
98% / 5 hodnotení

Oľga Apoleníková SHR

U nás na salaši v Pružine chováme ovečky a spracovávame vlastnú produkciu surového ovčieho mlieka na zdraviu prospešné delikátne syrové špeciality.

O nás

V prekrásnom prostredí Strážovských vrchov leží malá dedinka Pružina. Informačné tabule s označením Salaš, Vás privedú priamo do hospodárskeho dvora, kde spracovávame vlastnú produkciu surového ovčieho mlieka na zdraviu prospešné delikátne syrové špeciality. Tieto si môžete zakúpiť v dobovej predajni a vychutnať si nielen výrobky ale i neopakovateľnú salašnícku atmosféru.

Z tradičných výrobkov vyrábame : Ovčí hrudkový syr, 100% Ovčiu bryndzu salašnícku, Žinčicu, Nite ovčie, Ovčí syr údený, Jogurt ovčí biely, čučoriedkový a medový, 4 druhy nakladaných syrov, Ovčí syr pikantný, Ovčí syr vyzretý, Ovčia urda, Ovčia urda ala Herian,Ovčie masielko a pod.

Celoročná produkcia ovčieho mlieka nám umožňuje dodávať našim zákazníkom biele zlato v podobe bryndze počas celého roka. Nepasterizovaná ovčia bryndza je probiotická bomba ako vždy hovoril p. Prof. Ebringer, ktorý robil so svojim kolektívom na Univerzite Komenského v Bratislave rozbory tejto slovenskej tradičnej potraviny. Zistil, že v 1 g bryndze sa nachádza 1 miliarda zdravých mikroorganizmov a okolo 30 druhov mliečnych baktérii. Je preto dôležité, aby slovenské potraviny zostali na našom trhu a aby zákazník vedel, kde ich môže dostať.

Naše výrobky majú ocenenie Značky kvality SK GOLD alebo Značky kvality SK. Každoročne sa zúčastňujeme aj na ovčiarskych podujatiach a na súťažiach v syroch, kde získavame popredné ocenenia za naše výrobky a tiež už po 3x aj titul Majster syrár.
Sortiment:
Oľga Apoleníková SHR
Pružina 391
01822 Pružina
Oľga Apoleníková
kontaktná osoba
Fotka
Adresa
Telefón
E-mail
Mapa
Pružina 391
01822 Pružina
042/4358728
salaspruzina@salaspruzina.sk
zasielanie / rozvoz - celé Slovensko
Hodnotenie užívateľov: (5 hodnotení) ohodnotiť
Kvalita:
Prístup a komunikácia:
Spoľahlivosť:
Dodacia lehota:
Celkom:

Aktuálne akcie

Žiadne aktuálne akcie

Aktuálne novinky

Žiadne aktuálne novinky

Komentáre

Pridať komentár

Na stránke by som zmenil / chýba mi:
E-mail (nepovinný):
Odoslať dotaz