Ak máte vytvorené konto prihláste sa, ak konto nemáte zaregistrujte sa
0% / 0 hodnotení

Agrofarma Dianiška

Rodinná farma s dlhoročnou tradíciou, hospodárime s ovcami a následne zo 100% ovčieho mlieka vyrábame tradičným spôsobom výrobky.

O nás

Agrofarma Dianiška, funguje od roku 1998, nachádza sa v srdci Slovenska v malom mestečku Tisovec. Hospodári s ovcami, ktoré sa pasú na pasienkoch nedotknutej, panenskej prírody NP Muránska planina.

Hlavným produktom firmy, ktorý považujeme za unikátny produkt prírody, je ovčie mlieko z ktorého, vyrábame tradičným spôsobom ovčí hrudkový syr, v medenom kotlíku zváranú žinčicu, naše slovenské zlato - 100% ovčiu bryndzu, ručne ťahané korbáčiky, parenice a nakoniec lahodný oštiepok – tradičný slovenský valašský výrobok zo 100% ovčieho syra.

Väčšina našich výrobkov sa vyrába priamo na salaši, ktorý sa nachádza ďaleko v horách. Z ranného pôdoja zvážame ovčí hrudkový syr dolu do mesta, kde následne z neho vyrábame bryndzu, parenice a nite.
Naša 100% ovčia bryndza je výnimočná tým, že syr kysne priamo na salaši v kolibe, preto ma takú špeciálnu lahodnú a dymovú chuť. Bryndzu vyrábame tradičným spôsobom ako ju vyrábali naši predkovia, vyrábame ju v malom aj to zaručuje zachovanie jej vlastností a jej jedinečnej chuti.
Oštiepky, tehly, parenice a aj nite vyrábame tradičným spôsobom čiže ručne. Svoju jedinečnú chuť získavajú údením na ovocnom dreve - čerešňa, hruška či jabloň. Výroba nášho oštiepka a tehly prebieha priamo na salaši. Sú špecifické práve ich ornamentikou. Chuť je lahodná, príjemne syrovo výrazná, primerane slaná a má typickú dymovú vôňu získanú údením.
Produkty vyrábame z čistého nepasterizovaného ovčieho mlieka. Aj preto sú zaradené medzi probiotické funkčné potraviny. Konečný výrobok zostáva „živý“ a môže ďalej prirodzene zrieť na drevených „podišiaroch“, a preto je celý proces od výroby až po predaj dôsledne kontrolovaný.

Naše výrobky z ovčieho mlieka predávame v našej predajni “z dvora” v Tisovci, ale tiež robíme rozvoz priamo k predajcovi.
Sortiment:
Agrofarma Dianiška
Štefánikova, 1175
98061 Tisovec
Fotka
Adresa
Telefón / e-mail
Otváracie hodiny
Mapa
Daxnerová 772
98061 Tisovec
0903618980

peter.dianisk@gmail.com
Hodnotenie užívateľov: (0 hodnotení) ohodnotiť
Kvalita:
Prístup a komunikácia:
Spoľahlivosť:
Dodacia lehota:
Celkom:

Aktuálne akcie

Žiadne aktuálne akcie

Aktuálne novinky

Žiadne aktuálne novinky

Komentáre

Katarína Gromová 22.4.2023, 11:53
Vďaka za dodanie výrobkov aj na väčšie vzdialenosti. Želám veľa úspechov.

Pridať komentár

Na stránke by som zmenil / chýba mi:
E-mail (nepovinný):
Odoslať dotaz