Ak máte vytvorené konto prihláste sa, ak konto nemáte zaregistrujte sa
0% / 0 hodnotení

OVOSAD MYJAVA

Sme malá firma, ktorá sa zaoberá pestovaním čerešní, višní, sliviek, hrušiek, jabĺk, marhúľ, červených a čiernych ríbezlí, černíc a šípok. Facebook/Ovosad

O nás

Spoločnosť OVOSAD spol. s r. o. sídli v meste Myjava a obhospodaruje pozemky v okolí Myjavy - v k. ú. Myjava, Turá Lúka, Bukovec, Brezová pod Bradlom.
Hlavnou činnosťou z ovocinárskej produkcie je pestovanie sliviek spolu na ploche 40,86 ha. Ide hlavne o odrody pochádzajúce z mesta Čačak v Srbsku, ktorú tu boli vysadené v rokoch 1983-1986. Odrody sú koncipované tak, aby sa úroda dala zberať, čo najdlhšie obdobie. V roku 2005 boli vysádzané nemecké odrody. Špeciálnou odrodou na výrobu destilátov je Top Taste s vysokým obsahom cukru, ktorá dozrieva ešte v auguste. Avšak to, ako je ktorá odroda vhodná na výrobu destilátov závisí hlavne od počasia počas dozrievania sliviek. Ak má v tomto období dostatok svetla, tepla i vlahy, tak dosiahne vysokú cukornatosť hociktorá odroda. Ak je však zamračené a neprimerane chladno, tak majú slivky nižší obsah cukru. Ročná produkcia sliviek v prípade dobrého roku býva cez 150 ton.
Druhou najžiadanejšou komoditou sú čerešne pestované na 14 ha pôdy. Plody odrody Kordia sú neskoré chrupky vhodné najmä na priamu spotrebu a kompótovanie. Produkcia čerešní býva cca 40 ton ročne.
Ostatné druhy ovocia možno považovať za doplnkové. Z odrôd červených ríbezlí sa pestujú na ploche 9 ha slovenské odrody ako Tatran, Detvan pričom ročná produkcia býva 15 ton.
Výsadbu malín v Myjave na ploche 1 ha tvorí poľská odroda Poľana. Výsadba ostružín (odroda Thornfree) je z rokov 2001-2003 na ploche 2,5 ha. Maliny, ríbezle sa zberajú v júli, ostružiny v auguste. Spoločnosť sa v roku 2008 venuje i pestovaniu liečivých plodín v kvalite BIO. Konkrétne ide o Aróniu (odroda Nero) a Ružu šípovú (odroda Pávov šípok). Spolu sú tieto kroviny vysadené na výmere 16,54 ha.
V roku 2008 boli plochy ovocného sadu rozšírené o nové výsadby hrušiek (Wiliams), marhúľ (Bergeron) a sliviek, najmä tolerantných odrôd. Ovocie sa čerstvé v deň zberu alebo deň po zbere distribuuje priamo na trh.

Ovocie sa snažíme aj finalizovať na rôzne výrobky:
džemy, lekváre, kompóty, sirupy, šťavy atď.
Do vybudovania prevádzky nám ovocie spracovávajú formou služby.
Ponúkame:
Čerstvé ovocie
Sušené ovocie
Ovocné šťavy
Ovocné džemy, lekváre a kompóty
Ovocie na výrobu destilátov
Ovocné vína

Predajné miesta:
1. sídlo firmy (po telefonickej dohode)
2. Turistické informačné centrum Myjava, Partizánska 290/17, Myjava
Sortiment:
OVOSAD spol. s r. o.
Jablonska 9015
90701 Myjava
Říhová Petra
kontaktná osoba
Fotka
Adresa
Telefón / e-mail
Otváracie hodiny
Mapa
Jablonská 9015
90701 Myjava
0905 434 691

ovosad@gmail.com
Hodnotenie užívateľov: (0 hodnotení) ohodnotiť
Kvalita:
Prístup a komunikácia:
Spoľahlivosť:
Dodacia lehota:
Celkom:

Aktuálne akcie

Žiadne aktuálne akcie

Aktuálne novinky

Žiadne aktuálne novinky

Komentáre

Pridať komentár

Na stránke by som zmenil / chýba mi:
E-mail (nepovinný):
Odoslať dotaz