Ak máte vytvorené konto prihláste sa, ak konto nemáte zaregistrujte sa
20% / 1 hodnotenie

Szórád Viktor .shr jahodysk.sk

Pozývame Vás na samozber jahôd do Žirian. Ponúkame šťavnaté jahody z odrôd - Darsellect a Sonáta. V blízkej budúcnosti budeme mať v ponuke pre Vás aj odrody jah

O nás

Naše jahodové plantáže sa nachádzajú 2 km od dediny Žirany na odbočke do Jelenca. Pestovaním jahôd sa zaoberáme viac ako 10 rokov.Jahody nie sú pestované na netkanej textílii a ani nie sú dopované kvapavkovou závlahou. Venujeme sa pestovaním jahôd na spôsob natural.

DARSELECTSvojimi vlastnosťami veľmi podobná, ale odrode Elsante sa nevyrovná. Dozrieva 3-5 dní pred odrodou Elsanta, vhodná je na pestovanie pod fóliovými tunelmi ale aj vo voľnej pôde. Svojou veľkosťou predčila štandard a zanecháva veľmi silný a aromatický dojem v ústach. Rodí stredne bohato, vysoké úrody sú hlavne kvôli veľkým plodom, počtom sa však nevyrovnajú štandardu. Priemerná hmotnosť plodov z jedného trsu je 130g a jedného plodu je 18g. Je menej náchylná na choroby koreňového systému a takisto na poškodenie plodov teplom. Je stredne náchylná na múčnatku a má zvýšenú citlivosť na roztočca jahodového. Keďže je náchylná na poškodenie mrazmi, je vhodné ak sa prikryje na zimu slamou.SONATAHolandská odroda, stredne skorá, získaná krížením odrody Elsanta a Polka, v inštitúte P.R.I.

Rastlina silného vzrastu.Kvety nie sú v rovnakej úrovni s listami a to prirodzene chráni pred jarnými mrazíkmi.

List: svetlo zelené,výhonky rovnako ako u odrody Elsanta.

Plody: percentuálne zastúpenie veľkých plodov je viac ako 90%.

Plody sú mierne citlivé na botritidu, listy sú mierne citlivé na múčnatke, sú odolné voči škvrnitosti. Rastliny sú citlivé na koreňové choroby a Phytophora Cactorum, vyznačujú sa značnou imunitou k mrazom.

Sonata je ideálny pre pestovanie v krajinách so studeným podnebím.

Plody dobre znášajú transport.Viac tu: http://www.jahodysk.sk/o-nas/
Sortiment:
Viktor Szórád shr jahodysk
481
95174 Žirany
Fotka
Adresa
Telefón
E-mail
Mapa
481
95174 Žirany
0903756079
viktorszorad@gmail.com
Hodnotenie užívateľov: (1 hodnotenie) ohodnotiť
Kvalita:
Prístup a komunikácia:
Spoľahlivosť:
Dodacia lehota:
Celkom:

Aktuálne akcie

Žiadne aktuálne akcie

Aktuálne novinky

Žiadne aktuálne novinky

Komentáre

Pridať komentár

Na stránke by som zmenil / chýba mi:
E-mail (nepovinný):
Odoslať dotaz