Ak máte vytvorené konto prihláste sa, ak konto nemáte zaregistrujte sa
Anketa
Čo je pre vás pri nákupe potravín najdôležitejšie?
Cena
18%
Že sú vyrobené na Slovensku
31%
Známy pôvod - výrobca
41%
Blízkosť predajne
10%

Podujatia

Vegánska večera v Martine

podujatie vytvorené: 20.2.2017 / platné od-do: 26.2.2017 - 26.2.2017 / lokalita: Martin
Popis
Poslednú februárovú nedeľu sa opäť stretneme na tradičnom mieste. Vstup je voľný, pozvite aj svojich priateľov, rodinu a známych. :)

Vegánska večera je udalosť pre všetkých, ktorí majú záujem ochutnať vegánsku kuchynu či podeliť sa o recepty a skúsenosti pri príprave vegánskych (teda čisto rastlinných) jedál, bez palmového oleja.

Nebojte sa prísť aj sami, na večeri sami určite nezostanete! :)
Budete sa môcť zoznámiť s novými ľuďmi, inšpirovať sa, zabaviť, dozvedieť sa nové veci.

ČO PRINIESŤ?
Jedlo, tanier a príbor! :) (+ zloženie jedla na papieriku, resp. alergény ako lepok, sója, horčica, zeler a podobne)

Každý účastník prinesie akékoľvek vegánske jedlo, ktoré ponúkne ostatným a sám môže, samozrejme, ochutnávať jedlá, ktoré priniesli ostatní. Vegánske jedlo je také, ktoré neobsahuje mäso, vajcia, mlieko/mliečne výrobky, med či iné živočíšne látky, ideálne ani palmový olej. Je jedno, či pôjde o majstrovské dielo, alebo jednoduché kuchárske diela. Aj akékoľvek domáce či kúpené ovocie, oriešky, atď. budú stačiť!

Snažíme sa nenechať po sebe žiadny odpad, takže nejaká nejednorazová domáca nádoba či iný obal, v ktorom Vaše jedlo prinesiete bude ideálnym riešením.

Tanier, lyžička, vidlička či nožík, prípadne pohár sa Vám rozhodne zídu! Opäť, uprednostníme také, čo nie sú na jedno použitie.

AKO TO POTOM VYZERÁ?
Všetky jedlá sa poskladajú na jeden veľký spoločný stôl, z ktorého si každý naberá to, na čo dostane chuť. A potom sa už môžete baviť so známymi, zoznamovať s neznámymi, hodovať a užívať si prijemnú atmosféru tohto nekomerčného a bezpeňažného podujatia!

Na mieste je však aj bar, kde si môžete kúpiť rôzne nápoje.

O ČOM TO CELÉ JE?
Myšlienkou Vegánskych večerí je okrem zdieľania chutných jedál i snaha vypestovať si priestor, v ktorom by neexistovalo rozdelenie na organizátorov a hostí, či kuchárov a konzumentov. Vytvárame tak spoločnými silami atmosféru, ktorej labužnícky i sociálny potenciál nám bude všetkým naďalej robiť radosť.

Tešíme sa na Vás na najbližšej večeri! :)
Web & e-mail
Bez mena
0900 000 000
Na stránke by som zmenil / chýba mi:
E-mail (nepovinný):
Odoslať dotaz