Ak máte vytvorené konto prihláste sa, ak konto nemáte zaregistrujte sa
Anketa
Čo je pre vás pri nákupe potravín najdôležitejšie?
Cena
18%
Že sú vyrobené na Slovensku
31%
Známy pôvod - výrobca
41%
Blízkosť predajne
10%

Podujatia

Kráľovské hodovanie v Modre

podujatie vytvorené: 8.5.2016 / platné od-do: 14.5.2016 - 14.5.2016 / lokalita: Modra
Popis
Kráľová je od nepamäti súčasťou mesta Modry, no zachováva si svoj vidiecky ráz a tradície. Nárečie, ktorým sa v Kráľovej rozpráva je osobité, históriu a ľudové zvyky najviditeľnejšie reprezentuje Občianske združenie Kráľovan. Práve pod ich taktovkou a organizačným zabezpečením mesta Modry sa uskutoční v sobotu 14. mája 2016 obľúbené jarné podujatie s názvom Kráľovské hodovanie 2016.

Na podujatí zažijete hojnosť dobrého jedla a vína, veselú hudbu i tanečnú zábavu. Na Kráľovej sa tradične konali hody dva krát ročne, na jar a na jeseň. Jarným hodom sa hovorilo aj šalátové či svätodušné hody. Pred ich konaním sa v minulosti upratovalo, varilo a pieklo, aby Kráľova pohostila modranských mestských pánov a všetkých návštevníkov. Príďte si s nami pripomenúť tradíciu hodov, stretnúť susedov a dať si niečo dobré pod zub. Súčasťou programu bude alegorický sprievod predstavujúci život obyvateľov, súťaž v pečení koláča a kultúrny program pre deti i dospelých. Chýbať nebudú ani predajné stánky s občerstvením, košíkmi, hračkami, kolotoče pre najmenších a slávnostná nedeľná svätodušná omša. Zabavíte sa od obeda do polnoci!

Súťaž v pečení rolády / počas hodov „od poledná do púl noci“ napečú šikovné miestne cukrárky svoje najlepšie rolády. S nimi bude možné zapojiť sa do súťaže v pečení zákuskov a koláčov. Stačí, ak prinesiete svoju roládu s ľubovoľnou príchuťou, náplňou a ozdobou v deň konania hodovania do Kultúrneho domu v Kráľovej v čase od 10.00 do 11.00 h a zaregistrujete sa.

Podrobný program nájdete na webovej stránke www.msksmodra.sk.
Zdroj: Mestské kultúrne stredisko Modra
Web & e-mail
web stránka podujatia: nezadaná
kontaktný e-mail: ahoj@poctivepotraviny.sk
Bez mena
0900 000 000
Na stránke by som zmenil / chýba mi:
E-mail (nepovinný):
Odoslať dotaz