Ak máte vytvorené konto prihláste sa, ak konto nemáte zaregistrujte sa
Anketa
Čo je pre vás pri nákupe potravín najdôležitejšie?
Cena
18%
Že sú vyrobené na Slovensku
31%
Známy pôvod - výrobca
41%
Blízkosť predajne
10%

Podujatia

Folklórny festival Východná

podujatie vytvorené: 22.6.2016 / platné od-do: 30.6.2016 - 3.7.2016 / lokalita: Východná
Popis
V dňoch 30. júna – 3. júla 2016 sa uskutoční už 62. ročník najväčšej prehliadky tradičnej ľudovej kultúry na Slovensku, festival Východná 2016.

Folklórny festival Východná je najstarším a najväčším celoslovenským folklórnym festivalom s medzinárodnou účasťou na Slovensku, zároveň sa počas svojej vyše 60-ročnej histórie stal vrcholnou prehliadkou tradičnej ľudovej kultúry.

Celkovo sa na 62. ročníku festivalu predstaví viac ako 1 400 účinkujúcich: domáce folklórne súbory a skupiny, detské folklórne súbory, spevácke skupiny, ľudové hudby a sólisti, špičkové zahraničné súbory z Peru, Gruzínska, Bulharska a Ukrajiny, ako aj víťazi celoštátnych súťažných prehliadok.

Organizátori festivalu a autori pripravili pestrú zmes programov na veľkej a malej scéne amfiteátra, sprievodné programy - výstavy, ochutnávky tradičnej kuchyne, prezentáciu salašníctva a ovčiarskych prác, tanečné domy, v spolupráci s ÚĽUV-om obľúbený jarmok remesiel a školu remesiel. Aj v tomto roku si môžu návštevníci pozrieť projekcie krátkych dokumentárnych filmov s etnologickou tematikou, prednáškami a moderovanými diskusiami v Etnodome.

Pre najmenších návštevníkov sú pripravené zábavné hry, muzicírovanie na zvonkohre, zhotovovanie bábik či školička tanca v obľúbenom detskom Košiariku.

Návštevníci si budú môcť zaspomínať aj na významné osobnosti, okrem iných aj na významného etnografa, folkloristu, zberateľa, fotografa, filmového scénaristu a režiséra Karela Plicku.

V prvý deň festivalu zažijú návštevníci návštevníci na Veľkej scéne predstavenie činohry SND Zmierenie alebo dobrodružstvo pri obžinkoch.

Zdroj: Národné osvetové centrum
Web & e-mail
web stránka podujatia: www.festivalvychodna.sk
Bez mena
0900 000 000
Na stránke by som zmenil / chýba mi:
E-mail (nepovinný):
Odoslať dotaz