Ak máte vytvorené konto prihláste sa, ak konto nemáte zaregistrujte sa
Anketa
Čo je pre vás pri nákupe potravín najdôležitejšie?
Cena
18%
Že sú vyrobené na Slovensku
31%
Známy pôvod - výrobca
41%
Blízkosť predajne
10%

Podujatia

Ekotábor

podujatie vytvorené: 28.6.2013 / platné od-do: 20.7.2013 - 28.7.2013 / lokalita: Levoča
Popis
Ekotábor ponúka 9 dní strávených na farme v Odorici. V programe sa môžte tešiť na zaujímavé aktivity, prednášky a pomôcť miestnej komunite.
Počas tábora si môžte vyskúšať množstvo činností, akými sú kosenie, budovanie hrádze a studničky, hrabanie sena, budovanie krbu a oplotenia, alebo vytváranie mozaiky z kachličiek.

Každé poobedie bude venované nejakému tradičnému remeslu. Naučíte sa vyrobiť si píšťalky, slamené ozdoby, ale aj vyrobiť si košík zo starého papiera alebo smaltované šperky. Naučíte sa spracovávať bylinky, vyrobiť bylinný sirup, vlastný syr a upliesť syrový korbáčik.

Relaxačné aktivity a športové hry si budete môcť užiť podvečer. Každý večer je venovaný prednáškam a zaujímavé témy, ako ochrana prírody, zdravá strava, kompostovanie, predchádzanie vzniku odpadov a iné.

Okrem predchádzajúcich aktivít je pripravený výlet do Levoče, spojený s odborným výkladom. Počas výletu navštívime prevádzku na spracovanie byliniek z Ekofarmy.

Podrobný program ekotábora
doobedie - práce poobedie - remeslá večer - prednášky
20.7. Sobota príprava Ekotábora - kosenie, hrabanie trávy, stavanie stanu... košikárstvo z papiera / exkurzia v bylinkovej záhrade s výkladom / výroba syra a korbáčikov / šport Priatelia Zeme - SPZ - O nás
21.7. Nedeľa výlet do Levoče a exkurzia vo firme Afra košikárstvo z papiera / exkurzia v bylinkovej záhrade s výkladom a zber byliniek / šport Ochrana netopierov a vtákov v ľudských sídlach
22.7. Pondelok pomoc pri práci na ekofarme výroba bylinkových sirupov a štiav / výroba syra a korbáčikov / šport Ako predchádzať vzniku odpadov?
23.7. Utorok pomoc pri práci na ekofarme využitie starého textilu / slamienárstvo / šport Diskusia - Každý z nás môže byť eko!
24.7. Streda pomoc pri práci na ekofarme využitie starého textilu / slamienárstvo / šport Živá strava = zdravá strava
25.7. Štvrtok výlet do blízkej prírody spojený s výkladom výroba syra a korbáčikov / šport Príroda na Spiši
26.7. Piatok pomoc pri práci na ekofarme výroba píšťal / výroba smaltovaných šperkov / šport Kompostovať môže každý
27.7. Sobota pomoc pri práci na ekofarme výroba píšťal / výroba smaltovaných šperkov / šport hry a voľná zábava
28.7. Nedeľa balenie odchod domov

Viac informácii o pobyte a prihlášku na ekotábor môžte získať na webovej stránke www.priateliazeme.sk/spz/ekotabor , mailovej adrese ekotabor@priateliazeme.sk alebo na vyššie uvedenom telefónnom čísle. Na tábor sa môžete prihlásiť aj na vybrané dni, ktorých program Vás zaujal. Prihlášky zasielajte najneskôr do 14.7.2013.
Web & e-mail
web stránka podujatia: www.priateliazeme.sk/spz/ekotabor
kontaktný e-mail: riha@priateliazeme.sk
René Říha
0908 557 598
Na stránke by som zmenil / chýba mi:
E-mail (nepovinný):
Odoslať dotaz