Ak máte vytvorené konto prihláste sa, ak konto nemáte zaregistrujte sa
Anketa
Čo je pre vás pri nákupe potravín najdôležitejšie?
Cena
18%
Že sú vyrobené na Slovensku
31%
Známy pôvod - výrobca
41%
Blízkosť predajne
10%

Podujatia

Deň otvorených pivníc 2020

podujatie vytvorené: 7.8.2020 / platné od-do: 20.11.2020 - 21.11.2020 / lokalita: Modra
Popis
20. a 21. novembra Vás malokarpatskí vinári pozývajú do svojich pivníc. Vína sa budú počas dvoch dní ponúkať mladé, so svojou sviežosťou. V ponuke budú aj vína minulých ročníkov a niektorí vinári otvoria pre Vás aj vína z osobného archívu.

Deň otvorených pivníc otvára svoje pivnice pre Vás otvára už 21. rokov. Začiatok vínnej cesty, či Vášho putovania môže byť na Devíne, kde ochutnáte nielen hroznové ale aj typické ríbezľové vína, na ktoré sú devínčania hrdí, ale hlavne verní miestnej tradícii. Najlepšiu Frankovku v regióne ochutnáte zase práve v Rači.

Najviac historických pivníc ponúka Svätý Jur – nájdete tu, okrem iných, pivnicu s fotografiami skvelých slovenských hercov z filmu Červené víno. Najstaršou pivnicou je Renesančný dom, ktorý už pred 500 rokmi prebúdzal v ľuďoch vo svojich kamenných pivniciach chuť na dúšok vína. Bránu do svojich pivníc otvorí aj krásny Pállfyho kaštieľ.

Zo Svätého Jura cez zastávku v Grinave nazriete do starého vinohradníckeho klenbového domčeka z r. 1887. Hneď oproti však na porovnanie nájdete moderný vinársky showroom.

Cesta za vínom vedie ďalej cez Limbach, kde okrem výborného a známeho Limbašského silvánu, zažijete gastronomické hodovanie s pečenými holubmi, jednu z výnimočných delikates na vínnej ceste. Pezinok Vás privíta majestátnym nádherne zrekonštruovaným Zámkom. V Modre, typickom vinárskom mestečku, je zase najviac pivníc, ktoré hravo prejdete pešo, posledným mestom je Trnava, ktorá otvára jednu z najznámejších pivníc tohto regiónu. Samozrejme Vaše putovanie môže začať práve aj tu.

Deň otvorených pivníc však nie je len o víne, je o krásnej vinicami posiatej krajine, o regionálnej gastronómii, často pripravenej práve šikovným vinárom, sprievodnom programe, kde v pivničkách k poháru vína hrá ľudová hudba, country, jazz. Počas dvoch dní sa história strieda s prítomnosťou a otvára svoje dvere a brány do 170 pivníc v 27 mestách a obciach Malokarpatského regiónu.

Cena vstupenky je 50€, v cene je zahrnutý 25€ bonus na nákup vína.
Web & e-mail
Bez mena
0900 000 000
Na stránke by som zmenil / chýba mi:
E-mail (nepovinný):
Odoslať dotaz