Ak máte vytvorené konto prihláste sa, ak konto nemáte zaregistrujte sa
Anketa
Čo je pre vás pri nákupe potravín najdôležitejšie?
Cena
18%
Že sú vyrobené na Slovensku
31%
Známy pôvod - výrobca
41%
Blízkosť predajne
10%

Podujatia

Deň otvorených pivníc

podujatie vytvorené: 21.3.2013 / platné od-do: 15.11.2013 - 16.11.2013 / lokalita: Modra
Popis
Dátum podujatia: 15. - 16. 11. 2013

Cena vstupenky: 40€

Predpredaj: od 15. 09. 2013

Email: mvc@mvc.sk

Report z minulého roku:
Pivnice sa tentokrát otvárali netradične v Rači v Družstevnom dome Račan, v ktorom dnes sídli Villa Vino Rača. Račania otvorili 5 pivníc, po prvýkrát sprístupnili aj barokovú pivnicu z čias Márie Terézie, práve ona v r. 1767 udelila račanom právo dodávať frankovku na cisársky dvor.

Počet sprístupnených pivníc na Malokarpatskej vínnej ceste dosiahol rekord – otvorili sme 149 pivníc v 30 mestách a obciach regiónu. Návštevníci tak mohli ochutnávať cca 1500 vzoriek sviežich mladých ale i starších ročníkov. Novinkou boli vína regionálnej značky BIATEC – červené a biele, ktoré ponúkli štyria vinári – Ing. Milan Pavelka, Michal Sadloň, Pavol Gáži a Jozef Navara, veríme že v budúcnosti sa ich počet bude zväčšovať, keďže regionálne víno je cuvée z typických malokarpatských odrôd.

Teší nás všetkých, že záujem o malokarpatské vína sa zväčšuje a ich kvalita boduje na množstve domácich a svetových súťažiach. Vyrástla celá generácia mladých vinárov, ktorá progresívnym spôsobom buduje nielen špičkovú technológiu ale i krásne moderné vinárstva.

Novinkou tohto ročníka bol nový formát pasu, ktorý sa pre mnohých stal dobrým sprievodcom po vinárstvach Malokarpatskej vínnej cesty. Fotografie vinára, fľaše vína a profil vinárstva bol vstupnou bránou do každej pivnice. Keď si dnes, pár dní po skončení podujatia, otvoríte niektorú z kúpených fliaš vína, za pár sekúnd zistíte, kto a kde ju vyrobil. Pre tých, ktorí sa podujatia nezúčastnili alebo sa im neušla vstupenka, ponúkame v kancelárii Malokarpatskej vínnej cesty tento špeciálny vinársky bedeker.
Web & e-mail
malokarpatská Vínna cesta
+421 915 142 777
Na stránke by som zmenil / chýba mi:
E-mail (nepovinný):
Odoslať dotaz