Ak máte vytvorené konto prihláste sa, ak konto nemáte zaregistrujte sa
0% / 0 hodnotení

Paprikáreň CHILLIS, s.r.o.

Výroba čistých štiav z chilli papričiek, čistých prírodných produktov pre milovníkov zdravého stravovania a milovníkov chilli.

O nás

Niečo z minulosti.
Mojou snahou je dostať na trh produkty, ktoré vyrazia dych. Nielen svojou štipľavosťou, ale aj výnimočnými vlastnosťami, obsahom, spracovaním a konzervovaním. Vyrábam čisté šťavy z chilli papričiek, ktoré sa používajú ako dochucovadlá do vlastného taniera na vylepšenie chuti. Moje výrobky sú vyhľadávané predovšetkým pre vynikajúce chuťové vlastnosti ale aj preto, že sú čistými prírodnými produktmi ktoré vyhľadávajú ľudia, ktorí sa chcú zdravo stravovať a zažiť niečo výnimočné.

Predstavujem Vám tekuté výťažky z CHILLI papričiek.

Začínal som výrobou výťažkov z papričiek Cayenne pred viac ako 15 rokmi, kedy som si ich pripravil pre radosť, pretože mám rád ich chuť a vôňu. Zo začiatku to bola len pre vlastnú potrebu po domácky vyrábaná šťava, neskôr keď bol o šťavu záujem aj v okolí, v práci a u susedov, tak som už sadil viac chilli papričiek a vyrábal väčšie množstvo šťavy. Výroba bola spočiatku aj bolestivá, pretože samotné odšťavovanie som vykonával na ručnom odšťavovači niekedy aj celé hodiny. Následky boli dosť bolestivé. Od kľuky na odšťavovači sa mi tvorili vodové mozole, bolelo ma rameno a mával som presilenú ruku, neskutočne ma štípali ruky hlavne v noci, nemohol som sa umyť, pretože som mal ruky od chilli. Neobišlo sa to ani bez úrazov, keď mi strekla tekutina z chilli do oka. To už bola iná bolesť!
Neskôr, keď už som mal ručnej namáhavej práce dosť, so súhlasom mojej manželky som vynaložil nemalé prostriedky a kúpil som si celonerezový elektrický - veľmi kvalitný odšťavovač, pracujúci pri nízkych otáčkach. Tým sa spracovávaná surovina nezohreje a je získavaná vysoko kvalitná šťava, v ktorej sú zachované všetky vlastnosti čerstvej zeleniny.

Niečo o výrobe.
Už od začiatku výroby som dbal na to , aby sa výťažok konzervoval spôsobom, ktorý neznehodnotí celú prácu a budú zachované všetky vlastnosti čerstvej zeleniny. Nemal som záujem o žiadnu chémiu, žiadne "E" ktoré podľa môjho názoru pomaly trávia organizmus. V starých receptoch je veľa múdrosti a tak som použil konzervovanie kuchynskou soľou. Keď sa môže zakonzervovať mäso solením, tak prečo by to nemohlo fungovať u chilli papričiek. Úspech sa dostavil v podobe výrobku, ktorý je konzervovaný výlučne kuchynskou soľou. Možno budete namietať či to funguje. Ale ako príklad môžem uviesť zabudnutú šťavu ktorú som objavil v špajzi a ktorá bola 5 rokov stará. Chutila ako čerstvá, len farba bola o niečo tmavšia. Potom som ju spotrebúval asi pol roka a bez problémov. Výrobok nekonzervujem sterilizovaním a nepoužívam žiadne chemikálie. Jedná sa o čistý prírodný produkt. Pri priamom kontakte na jazyku sa spočiatku chuť javí ako slaná, neskôr prejde do silne štipľavej a slanosť je zanedbateľná. Každý z výrobkov má svoje špecifické vlastnosti. Jeden druh chilli začína svoju pálivú púť na začiatku jazyka, ďalší v jeho strede a iný na konci. Výrobky, ktoré vyrábam sú dochucovadlá, ktoré sa priamo nekonzumujú, ale sa pridávajú, do jedla v množstve, ktoré si určí sám konzument. Pár kvapiek tekutého CHILLI v polievke, guláši, haláslé, v treske a hoci aj na mastnom chlebe urobí zázrak. Tekuté CHILLI je niečo úžasné. Ak by sa niekto predsa chcel presvedčiť o sile chilli, stačí do úst jedna kvapka tekutého výťažku a o zábavu je postarané.
Sortiment:
Paprikáreň CHILLIS, s.r.o.
Liesková 4
94905 Dolné Krškany
Fotka
Adresa
Telefón
E-mail
Mapa
Liesková 4
94905 Dolné Krškany
0948 041 311
miroslav.nitra@gmail.com
zasielanie / rozvoz - celé Slovensko
Hodnotenie užívateľov: (0 hodnotení) ohodnotiť
Kvalita:
Prístup a komunikácia:
Spoľahlivosť:
Dodacia lehota:
Celkom:

Aktuálne akcie

Žiadne aktuálne akcie

Aktuálne novinky

Žiadne aktuálne novinky

Komentáre

Pridať komentár

Na stránke by som zmenil / chýba mi:
E-mail (nepovinný):
Odoslať dotaz