Ak máte vytvorené konto prihláste sa, ak konto nemáte zaregistrujte sa
Anketa
Čo je pre vás pri nákupe potravín najdôležitejšie?
Cena
18%
Že sú vyrobené na Slovensku
31%
Známy pôvod - výrobca
42%
Blízkosť predajne
9%
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Magazín - Životný štýl

6 vecí, ktoré vám zabránia dožiť sa stovky

Ako sa dožiť stovky? Na to má každý z ľudí, ktorí sa tohto požehnaného veku v zdraví dožili, inú odpoveď. V každom prípade si však dajte pozor na nasledovných šesť vecí, ktoré vám snahu o dlhý (a zdravý) život ľahko zmaria.

Máte radi grapefruity? Pozor na lieky!

Grapefruity (grepy) majú okrem svojich pozitívnych aj tienisté stránky, o ktorých by ste určite mali vedieť.

Ako prežiť deň v súlade s biorytmom tela

Už oddávna si lekári všimli, že napríklad boľavý žlčník sa ozýva najčastejšie po polnoci, k srdcovým kolapsom dochádza často pred poludním a aj iné orgány alebo zdravotné problémy kulminujú v určitú dennú dobu.

Hrubé črevo ovplyvňuje vaše zdravie viac, ako si myslíte

Čo najviac škodí, čo prospieva hrubému črevu a aké funkcie vlastne hrubé črevo plní? Prečo je potrebné udržiavať ho v čo najlepšej kondícii a ako jeho stav ovplyvňuje vaše zdravie?

Máte tráviace ťažkosti? Príčinou môže byť Helicobacter Pylori

Bolesti žalúdka, časté grganie, pálenie záhy, plynatosť a iné zdravotné problémy môžu byť prejavom prítomnosti nepríjemnej žalúdočnej baktérie menom Helicobacter Pylori.

Skutočne musíme jesť plesnivé potraviny?

Plesnivé, pokazené potraviny sa napriek všetkým kontrolám a legislatíve celkom pravidelne, z času na čas, objavujú aj v našich obchodoch. Aké to má na nás zdravotné účinky? A dá sa konzumácii plesnivých potravín vyhnúť?

Červené víno a zdravie: liek alebo zabijak?

Verejnosť, ale aj lekári sú v otázke zdravotných účinkov vína rozdelení na dva tábory. Odborníci na jednej strane odporúčajú umiernenú konzumáciu vína, odvolávajúc sa často na tzv. francúzsky paradox. Na strane druhej je vyhlasovaná za rizikovú akákoľvek

Potraviny pre krásu

Vypadávajú vám vlasy, máte akoby zvädnutú kožu bez života alebo sa cítite sa ako guľa pripravená prasknúť? Možno vám pomôže náš zoznam potravín pre krásu celého tela.

Menej mäsa na tanieri = dlhší a zdravší život?

Podľa usporiadania chrupu a tráviacej sústavy je človek od prírody všežravec. Prečo potom stále viac ľudí prechádza na vegetariánstvo? A aké im to prináša výhody?

Potraviny, bez ktorých budete žiť dlhšie (a zdravšie)

Poznáme ich všetci a chutia nám až príliš. Nájdeme ich v každom obchode a dajú sa skonzumovať lákavo rýchlo, často dokonca bez prípravy. Končia v našich nákupných taškách, a za odmenu nás pomaly zabíjajú.

Glutamát sodný ako hrozba pre naše zdravie?

Glutamát sodný „vylepšuje“ chuť jedál ako éčko z kategórie zvýrazňovačov chuti. Vďaka tomu je možné priemyselne vyrábať potraviny s nižšími výrobnými nákladmi (= z menej kvalitných surovín), ale s dostatočne dobrou (až návykovou) chuťou

Prečo jesť figy?

Figy – sladké, šťavnaté, plné vitamínov a minerálov. Dodávajú nám energiu a povzbudzujú organizmus.

Aj čierny čaj je zdravý

Čierny čaj sa od zeleného čaju odlišuje najmä vďaka inému spôsobu výroby, pri ktorej prechádza oxidáciou (usušený materiál sa stáča, fermentuje a napokon vypaľuje). Tým získava trocha iné zloženie ako zelený čaj, k rozdielom dochádza napríklad v obsahu fl

Kolagén pre zdravie, krásu a večnú mladosť :)

Kolagén je bielkovina „zodpovedná“ za mladistvý vzhľad pleti. To neuniklo kozmetickému priemyslu nadšene propagujúcemu kolagénové prípravky ako súčasť boja proti vráskam.

Kakaové bôby: pokrm bohov a zázračný antioxidant

Kakaové bôby patria medzi najcennejšie potraviny, aké poznáme. Sú to vlastne plody kakaovníka pravého. Jeho latinský názov znie Theobroma cacao. Výraz Theobroma pritom znamená doslovne „Pokrm bohov“.

Na stránke by som zmenil / chýba mi:
E-mail (nepovinný):
Odoslať dotaz