Ak máte vytvorené konto prihláste sa, ak konto nemáte zaregistrujte sa
Anketa
Čo je pre vás pri nákupe potravín najdôležitejšie?
Cena
18%
Že sú vyrobené na Slovensku
31%
Známy pôvod - výrobca
42%
Blízkosť predajne
9%
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Magazín - Životný štýl

Ako potraviny pomáhajú pri zdravom opaľovaní?

Teplo, dovolenky, voda, no predovšetkým slnko. To sú znaky letných mesiacov, kedy sa s radosťou slníme, chceme dosiahnuť čo najsilnejšieho opálenia a zároveň sa snažíme vyhnúť bolestivému spáleniu. Vieme však ako sa opaľovať a chrániť pred slnkom tak, aby

Alergia na zeler a jej prejavy

Alergia na koreň zeleru, člena rodu Apiaceae, patrí k najviac frekventovaným peľovým alergiám v niektorých európskych krajinách, ako napríklad Francúzsko, Švajčiarsko, či Nemecko.

Germinátor: pripravte si vitamínovú bombu za 25 centov

Obsahujú omnoho viac vitamínov ako bežná zelenina či ovocie, vypestujete si ich kedykoľvek a sú neuveriteľne lacné. O čom je reč? O naklíčených semienkach. Z nepatrnej lyžice semien môžete získať niekoľkonásobný objem kvalitných klíčkov. Podľa niektorých

Prvé kroky k zdravšiemu životnému štýlu

Zdravý životný štýl nie je založený na diétach, ani na pasivite. A nie je to žiadna veda — dokáže to každý, kto sa chce cítiť lepšie a byť zdravší. Ako na to?

Višne a zdravie

Višne vynikajú korenistou chuťou a blahodárnymi zdravotnými účinkami. Ak na vašom jedálničku doteraz chýbali, prišiel čas to napraviť :)

Správna strava ako prevencia šedivenia vlasov?

Predčasné šedivenie vlasov je problémom mnohých ľudí. Medzi základné dôvody predčasného šedivenia sa zaraďuje genetika, nedostatočná výživa, stres, prípadne zdravotné problémy. V tomto článku sa zameriame najmä na vzťah medzi stravou a predčasným šedivení

Cuketa čistí a detoxikuje

Cuketa (nazývaná aj cukina) je zdravá, pestovateľsky nenáročná zelenina. Na pohľad pripomína uhorku šalátovku (ide však skôr o tekvicu), s ktorou spoločne patria do čeľade tekvicovitých (Cucurbitaceae).

Čerešne pre zdravie

Sú sladké, zdravé a liečivé — tohtoročnú čerešňovú sezónu si určite nenechajte ujsť, čerešne dokážu pre vaše zdravie skutočné zázraky. A najlepšie chutia z vlastnej záhrady.

Máte v strave dostatok vlákniny?

Nedostatok, ale aj prebytok vlákniny predstavuje spoľahlivú cestu k zdravotným problémom. Človek s hmotnosťou 60 kg by mal denne prijať v strave cca 30 g vlákniny.

Zdravou stravou proti depresii

Strava je jedným z hlavných faktorov, rozhodujúcich o našej nálade a pocitoch. Správne stravovanie vedie k zlepšeniu fyzickej a psychickej kondície. Nesprávna strava je jednou z ciest vedúcich k duševnej úzkosti a depresiám.

Karí korenie zlepšuje pamäť a imunitu

Karí korenie je zmes starostlivo zvolených mletých korenín, ktorá dodáva jedlu nezameniteľnú chuť a vôňu. Ďalším dôvodom k používaniu karí korenia pri príprave jedál je jeho pozitívny účinok na naše zdravie.

Ako si po sviatkoch napraviť pokazené trávenie :)

Vianočná a novoročná hostina prináša preťaženému žalúdku (a celej tráviacej sústave) neľahké okamihy. Majonézy, vyprážané mäso, zákusky a cukrovinky, údené mäso a klobásy, to všetko v kombinácii s prejedaním predstavuje vzorovú ukážku nezdravého stravovan

Aj vy máte radi červené mäso?

Červené mäso - je zdravé alebo škodlivé? Je potrebné, alebo sa bez neho zaobídeme? Odborníci na zdravie a výživu nás v posledných desaťročiach neprestávajú prekvapovať zmenami svojich názorov ohľadom ne/bezpečnosti a ne/potrebnosti konzumácie červeného mä

Tak čo spravíme s tým cholesterolom?

Nejedzte často vajíčka, obsahujú veľa cholesterolu. Určite ste už počuli túto inak dobre myslenú radu, alebo ďalšie formy varovania pred potravinami obsahujúcimi vražedného zabijáka menom cholesterol.

Nasýtené tuky sú našimi nepriateľmi — skutočne?

Nasýtené tuky sa stali moderným strašiakom 21. storočia. Vďaka ich démonizácii sa dnešný konzument hladno vrhá na nízkotučné potraviny a potraviny s uvedeným nulovým obsahom tuku. Téma “zdravých” a “nezdravých” tukov je však podstatne zložitejšia, ako sa

Na stránke by som zmenil / chýba mi:
E-mail (nepovinný):
Odoslať dotaz