Ak máte vytvorené konto prihláste sa, ak konto nemáte zaregistrujte sa
Anketa
Čo je pre vás pri nákupe potravín najdôležitejšie?
Cena
18%
Že sú vyrobené na Slovensku
31%
Známy pôvod - výrobca
41%
Blízkosť predajne
10%
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Magazín - Zaujalo nás

Šokujúca pravda o dusičnanoch

Všetci “vieme”, že dusičnany zabíjajú. A preto váhame pri nákupe zeleniny, veď je predsa plná dusičnanov…

Drieň obyčajný ľudovo drienka

Drienka (Cornus mas) je okrasný aj úžitkový ker alebo malý strom rastúci do výšky 2-6 metrov, výnimočne aj viac, ale väčšinou má okolo 3 metrov. Možno ju pestovať aj ako živý plot.

Budhov čajovník a iné čajové tipy

Ochutnali ste už niekedy Budhov čaj? Alebo čaj z jahodovej mäty? A čo čaj z bôľhoja lekárskeho? Tieto čaje vynikajú pozitívnymi zdravotnými účinkami. A vypestovať si ich môžete sami v BIO kvalite. Napríklad v kvetináči na vašom okne.

Ako a prečo jesť karambolu?

Karambola je pre svoj atraktívny tvar a nápadnú farbu v regáloch našich obchodov doslova neprehliadnuteľná. Ak ste si kládli otázku ako a prečo karambolu jesť, máme pre vás pár tipov.

Červené diamanty, či bobule šťastia - aj to sú pomenovania pre goji

Goji to sú sušené plody Kustovnice čínskej prirodzene rastúce v úrodnej pôde himalájskych podhorí na stredne veľkých kroch. Pestuje sa však aj v severnej Číne a v Tibete. V tejto oblasti žije obyvateľstvo s najdlhším vekom na Zemi, za čo pravdepodobne môž

Korenie od A po Z alebo kde použiť aké korenie?

Koreninami sa nazývajú čerstvé alebo sušené časti rastlín používané na zlepšenie chuti, vône, farby, či vzhľadu jedál. V minulosti mali koreniny ako šafran, vanilka, muškátový orech a iné cenu zlata. Tí, čo s nimi obchodovali, boli bohatí a vážení ľudia.

„Červené zlato“ - brusnice

Brusnica je malý, rozkonárený krík s oblými konármi, na ktorých sú nezreteľne vrúbkované zvrchu tmavozelené, zospodu hnedobodkované listy. Tie zostávajú na kroch aj cez zimu.

Bylinky na zmiernenie prechladnutia a chrípky

Teraz v dobe kýchania, kašľania, prechladnutí a chrípok je najčastejším riešením nákup rozličných piluliek. Skúsili ste už niekedy doplniť tieto medikamenty aj liečbou bylinkami?

Voňavý aníz - vonia, lieči, uvoľňuje

Hovorí sa, že v minulosti aníz dostal žartovný názov husbands-are-back, čiže manželia-sú-späť, pretože tí manželia, ktorí opustili domov kvôli zapáchajúcemu dychu manželiek sa po anízovej liečbe svojich polovičiek mohli vrátiť. Či je to pravda alebo nie s

Ako odstrániť pesticídy z ovocia a zeleniny?

Pesticídy máme na tanieri každý deň. Ovocie a zelenina z našich obchodov je počas svojho rastu a dozrievania mnohonásobne ošetrovaná pesticídmi, napríklad jablká sú často striekané až 15-krát. Pesticídy sa dostanú na povrch, ale aj do vnútra plodov. Čo s

Rasca pre zdravie

Aj nepatrné zrnko rasce patrí medzi skutočné poklady prírodnej lekárne. Prečítajte si viac o tom, ako môže vášmu zdraviu prospieť táto starobylá korenina.

Paulínia nápojová alias guarana

Brazílska guarana (Paulínia nápojová) je juhoamerická rastlina dlhá až 10 metrov a prirodzene obsahuje kofeín a niekoľko ďalších účinných látok. Pre domorodé obyvateľstvo Venezuely a Brazílie má táto rastlina veľký význam v ich kultúrach.

Kŕče, boľavé a nafúknuté brucho? Môže to byť celiakia

Celiakia ohrozuje stále viac ľudí. Pre uvedomelého pacienta znamená radikálnu zmenu stravovacích návykov (prípadne aj životného štýlu).

Rastlinné “mlieka” ako náhrada kravského mlieka

Ochutnali ste už sójové, kokosové či ryžové mlieko? Tieto rastlinné nápoje obsahujú na rozdiel od kravského mlieka omnoho menej tuku a žiadnu laktózu. Sú teda vhodné pre ľudí trpiacich intoleranciou na laktózu, prípadne alergiou na bielkoviny kravského ml

Aj vy máte radi červené mäso?

Červené mäso - je zdravé alebo škodlivé? Je potrebné, alebo sa bez neho zaobídeme? Odborníci na zdravie a výživu nás v posledných desaťročiach neprestávajú prekvapovať zmenami svojich názorov ohľadom ne/bezpečnosti a ne/potrebnosti konzumácie červeného mä

Na stránke by som zmenil / chýba mi:
E-mail (nepovinný):
Odoslať dotaz