Ak máte vytvorené konto prihláste sa, ak konto nemáte zaregistrujte sa
Anketa
Čo je pre vás pri nákupe potravín najdôležitejšie?
Cena
18%
Že sú vyrobené na Slovensku
31%
Známy pôvod - výrobca
42%
Blízkosť predajne
9%
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Magazín - Poradňa

Kapusta – tradičné jedlo Slovákov

Kapustu, najstaršiu kultivovanú zeleninu, už starí Rimania považovali za účinný liek proti všetkým neduhom, najmä žalúdočným vredom. Kapustu môžeme pestovať všade tam, kde nie je príliš horúco a kde poriadne prší. Môžeme ju pestovať aj v skleníku. Kapusta

Brokolica – kráľovná medzi zeleninou

Väčšina uznávaných odborníkov sa zhoduje v názore, že brokolica patrí medzi 10 najzdravších potravín sveta. Dnes nám pán prof. Hričovský prezradí, aké má brokolica účinky, ako by sme ju mali skladovať a zbierať.

Jablká - správny zber a uskladnenie

O zbere ovocia a stanovení termínu sme písali nedávno. Teraz si povieme viac o spôsobe zberu jabĺk a ich prezimovaní. Predtým ako začneme oberať jablká, je potrebné si stanoviť presný termín zberu a samozrejme mať premyslené správne uskladnenie jabĺk, aby

Vaječné škrupiny ako hnojivo

Neviete ako by sa dali použiť vaječné škrupiny? Pán prof. Hričovský nám dá skvelý nápad na to, ako ich pokojne môžeme použiť v našej záhrade. Prečítajte si o tomto nápade viac.

Zemiaky - druhý chlieb Slovákov

Máme tu obdobie vykopávania zemiakov, a tak im budeme venovať trošku pozornosti. Zemiaky sú veľmi vhodnou potravinou, ktorá je dostupná kedykoľvek vo veľkom množstve a v rôznych odrodách.

Vinič hroznorodý

Máme tu čas vinobraní, a preto si prezradíme niekoľko zaujímavých a užitočných informácií najmä pre vinohradníkov o viniči hroznorodom.

Osy v záhrade

Neviete ako sa máte zbaviť otravných a nepríjemných ôs vo vašej záhrade? Pán profesor Hričovský nám prezradí rýchly a účinný spôsob, ako si s nimi poradíme.

Tekvica - cenný dar prírody

Počasie nám už pomaly naznačuje, že sa blíži jeseň. Symbolom každej krásnej jesene je práve tekvica. V kuchyni ju môžeme využiť na rôzne pokrmy, ktoré budú chutiť vám, ale aj vašim blízkym.

Najvhodnejší čas na výsadbu stromčekov

Pomaly sa nám blíži obdobie na výsadbu stromčekov. Pán profesor Hričovský nám prezradí, kedy je ten najvhodnejší čas výsadbu zrealizovať.

Biely jogurt – pomocník pre našu pleť

Po určitom veku, sa na každej pleti začnú vytvárať vrásky a pokožka pôsobí unavene. Už ťažko dosiahneme efekt krásnej a mladistvej pleti, ako keď sme mali dvadsať. V časopisoch nachádzame množstvo rád, ako sa starať o pleť a poradcovia nám odporúčajú veľa

Pstruh

Ryby patria medzi najstaršie a najpočetnejšie živočíchy. Do nášho jedálnička ich žiaľ moc nezaraďujeme ,čo je ale veľká škoda. Je dokázané, že národy, ktoré žijú v prímorských krajinách a konzumujú často mäso z morských rýb, vôbec netrpia cievnymi ochoren

Intolerancia potravín

S súčasnej dobe sa s týmto pojmom stretávame veľmi často. Prieskumy tvrdia, že intoleranciou trpí skoro každý druhý Slovák. Je úplne bežné, že človek ani len netuší čo sa deje a rôzne príznaky sa snaží potlačiť rôznymi druhmi liekov.

Uhorkomelón

Nie, nie je to ani melón, ani uhorka, je to uhorkomelón. Nepočuli ste ešte o ňom? Chceli by ste vedieť odkiaľ pochádza? Pán profesor Hričovský Vám prezradí viac.

Kukurica

Hit nielen letných kúpalísk, ale aj jarmokov. Je veľmi zdravá. Rýchlo ňou zasýtime náš žalúdok a nášmu organizmu dodáme dostatočné množstvo potrebných nutričných látok. 1 gram kukurice poskytuje až 4 Kj energie, omnoho viac ako čerstvá zelenina, a to len

Zber ovocia

Neviete si stanoviť správny termín na zber vášho ovocia? Pri určení termínu musíme byť opatrný, pretože nesprávne určený dátum zberu môže spôsobiť, že naša úroda bude slabá. Príliš skorý zber vedie k horšej kvalite ovocia. Nebude tak bohaté na vitamíny, a

Na stránke by som zmenil / chýba mi:
E-mail (nepovinný):
Odoslať dotaz