Ak máte vytvorené konto prihláste sa, ak konto nemáte zaregistrujte sa
Anketa
Čo je pre vás pri nákupe potravín najdôležitejšie?
Cena
18%
Že sú vyrobené na Slovensku
31%
Známy pôvod - výrobca
41%
Blízkosť predajne
10%
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Magazín - Poradňa

Pestovanie fazule na Slovensku

Fazuľa záhradná je obľúbená strukovina s pomerne vysokými nárokmi na teplo. Zberáme (a po tepelnej úprave konzumujeme) zelené struky alebo dozreté suché semená fazule. Cenná je aj fazuľová „slama“, využiteľná napríklad ako krmivo pre kozy.

Tajomstvá úspešného BIO chovu moriek

Plánujete chov moriek, chováte morky alebo ich len nakupujete od farmára? Potom sú nasledovné informácie určené priamo pre vás.

Prichádza jeseň – je čas na siatie zeleniny :)

Jesenný výsev zeleniny je výborný spôsob, ako si na budúcu jar zabezpečiť skorú úrodu vlastnej zeleniny. Ako na to?

12 tipov na pestovanie v skleníku a fóliovníku

Využívate pri pestovaní vlastný skleník alebo fóliovník, prípadne ho ešte len plánujete? Tak si prečítajte ako zvýšiť výnosy a lepšie využiť dostupný priestor na pestovanie rastlín.

Ako pestovať paradajky: bleskový návod + pár tipov

Úspešné pestovanie paradajok nie je žiadna veda. Oplatí sa však dodržiavať niekoľko pestovateľských zásad vedúcich k lepšej úrode. Ako na to?

Banánovník Picolo – vypestujte si vlastné banány v obývačke

Ak si chcete dopriať radosť z vlastnoručne vypestovaných banánov, je práve varianta Picolo najlepšou voľbou. Banánovník Picolo (Musa Cavendish) je vhodný k pestovaniu v byte, a aj v našich podmienkach dokáže priniesť peknú úrodu.

Ako a prečo pestovať bazu čiernu

Baza čierna (Sambucus nigra) je nenáročný strom, ktorý bežne rastie nadivoko na okrajoch ciest, v starých záhradách či rumoviskách. V záhrade sa ho oplatí ponechať alebo vysadiť pre jeho krásne kvety a plody obsahujúce mnoho vitamínov. Vďaka svojim liečiv

Vertikálne pestovanie zemiakov – 50 kg úrody z 1 m2

j keď sa to na prvý pohľad nezdá, zemiaky tiež patria medzi plodiny vhodné k vertikálnej výsadbe. So všetkými výhodami ktoré k tomu patria – od peknej úrody z malej plochy až po jednoduchý zber.

Ako sa zbaviť v záhrade slizniakov

lizniak – nenápadný mäkkýš z rodu slimákov, ulitník bez ulity :) a ničiteľ ťažko vypestovanej úrody v našich záhradách. Chutí mu zelenina, ovocie a dokonca aj kvety. Keď sa vo vašej záhrade premnoží, zlikviduje vám celé záhony. Ako sa slizniakov zbaviť?

Ako bojovať v záhrade s mravcami

Záhrada plná zeleniny a ovocia láka množstvo škodcov, medzi ktorými svojimi výkonmi najviac „vynikajú“ vošky nekontrolovateľne sa množiace pod ochranou mravcov. Ako sa mravcov zbaviť?

Ako správne sadiť (siať) mrkvu

Mrkva je typická zelenina pestovaná v tzv. druhej trati. Skoré odrody (karotky) sú určené pre skorú jarnú výsadbu – majú krátke vegetačné obdobie a sú ideálne na konzumáciu v surovom stave. Poloskoré a neskoré odrody mrkvy prinášajú bohatšie výnosy a sú v

Múka našich predkov + starobylý RECEPT na chlieb bez droždia a soli

Na našej ceste za poctivými potravinami a zdravou stravou sa tentokrát vydáme do minulosti – dokonca až do stredoveku. Je prekvapujúce, čo všetko naši predkovia dokázali zúžitkovať ako zdravé potraviny s nízkym glykemickým indexom, dostatkom vlákniny, min

Ako siať mak – úspešne a legálne

Mak je tradičná a zdravá slovenská potravina, ktorú si pomerne ľahko môžete dopestovať aj sami vo vlastnej záhradke. Výsev maku siateho však má svoje úskalia – nielen z hľadiska správnej agrotechniky, ale aj pokiaľ ide o zákony SR.

Vitamín C – čo by ste o ňom mali vedieť?

Ak by ste mali dodávať svojmu organizmu len jeden jediný vitamín, mal by to byť vitamín C (kyselina L-askorbová = E300). Jeho funkcia v ľudskom tele je kľúčová, a na rozdiel od väčšiny známych živočíchov si organizmus človeka nedokáže vitamín C „vyrobiť“

Ako a prečo sadiť rebarboru

Rebarbora je vytrvalá bylina vzhľadovo tak trocha pripomínajúca lopúchy. Konzumujeme z nej pikantné dužinaté stopky s vynikajúcou kyslastou chuťou. Ak si rebarboru zasadíte, môžete si z nej pripravovať maškrty dlhé roky. Ako na to?

Na stránke by som zmenil / chýba mi:
E-mail (nepovinný):
Odoslať dotaz