Ak máte vytvorené konto prihláste sa, ak konto nemáte zaregistrujte sa
Anketa
Čo je pre vás pri nákupe potravín najdôležitejšie?
Cena
18%
Že sú vyrobené na Slovensku
31%
Známy pôvod - výrobca
42%
Blízkosť predajne
9%
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Magazín - Poradňa

Prečo si vytvoriť profil

Dajte o sebe všetkým vedieť! Vytvorte si zdarma profil farmára a získajte nových zákazníkov!

Jesenná výsadba cesnaku sa oplatí

Najlepší cesnak je z vlastnej záhrady. A najlepšiu úrodu cesnaku získate jeho jesennou výsadbou. Ideálnym momentom na jesennú výsadbu je obdobie, kedy už teplota pôdy trvalo klesne pod 9 °C, ale ešte nie sú mrazy. Takýmto obdobím je bežne polovica októbra

Ako pestovať arašidy (Podzemnicu olejnú)

Búrske oriešky (arašidy) sa dajú vypestovať z nepražených arašidov, alebo zo sadenice. Kým sadenicu kúpite v obchodoch len zriedka, semená podzemnice olejnej (teda nepražené arašidy) môžete kúpiť v špecializovaných predajniach semien.

Predaj farmárskych výrobkov z dvora

Chceli by ste začať s predajom z dvora, len neviete, čo je na to potrebné? V nasledujúcom článku sa dozviete odpovede na mnohé otázky, ktoré vám víria hlavou.

Nechutia vám umelé náhrady cukru? Skúste brezový cukor

Biely rafinovaný cukor možno zaradiť medzi najškodlivejšie potraviny na svete. Jeho umelé náhrady často so sebou prinášajú ďalšie možné riziká, a prírodné náhrady cukru sú sladké “tak trocha inak”. Brezový cukor je však v tomto smere výnimkou. Chutí podob

Banán - ovocie nielen pre opice :)

Banány sú veľmi populárnym a nepochybne aj chutným ovocím. Sú to podlhovasté plody banánovníka, pričom banánovník nie je strom, ale veľká bylina. Dorastá do výšky až 15 metrov, čo z neho robí najväčšiu bylinu na svete.

Ako z ananásu vypestovať ananásovník :)

Kúpili ste si v obchode chutný ananás? Vypestujte si z neho celý ananásovník, a doprajte si radosť z exotického vzhľadu (a možno aj plodov) tejto krásnej tropickej rastliny.

Slabá úroda? Chýbajú vám v záhrade včielky samotárky!

Nie ste spokojní s tohtoročnou úrodou ovocia a zeleniny vo vašej záhrade? Namiesto zvýšenia dávky hnojív sa skúste zamyslieť nad tým, ako zapojiť do práce viac opeľovačov. Medzi najusilovnejších opeľovačov patria včielky samotárky.

Pestovanie fazule na Slovensku

Fazuľa záhradná je obľúbená strukovina s pomerne vysokými nárokmi na teplo. Zberáme (a po tepelnej úprave konzumujeme) zelené struky alebo dozreté suché semená fazule. Cenná je aj fazuľová „slama“, využiteľná napríklad ako krmivo pre kozy.

Tajomstvá úspešného BIO chovu moriek

Plánujete chov moriek, chováte morky alebo ich len nakupujete od farmára? Potom sú nasledovné informácie určené priamo pre vás.

Prichádza jeseň – je čas na siatie zeleniny :)

Jesenný výsev zeleniny je výborný spôsob, ako si na budúcu jar zabezpečiť skorú úrodu vlastnej zeleniny. Ako na to?

12 tipov na pestovanie v skleníku a fóliovníku

Využívate pri pestovaní vlastný skleník alebo fóliovník, prípadne ho ešte len plánujete? Tak si prečítajte ako zvýšiť výnosy a lepšie využiť dostupný priestor na pestovanie rastlín.

Ako pestovať paradajky: bleskový návod + pár tipov

Úspešné pestovanie paradajok nie je žiadna veda. Oplatí sa však dodržiavať niekoľko pestovateľských zásad vedúcich k lepšej úrode. Ako na to?

Banánovník Picolo – vypestujte si vlastné banány v obývačke

Ak si chcete dopriať radosť z vlastnoručne vypestovaných banánov, je práve varianta Picolo najlepšou voľbou. Banánovník Picolo (Musa Cavendish) je vhodný k pestovaniu v byte, a aj v našich podmienkach dokáže priniesť peknú úrodu.

Ako a prečo pestovať bazu čiernu

Baza čierna (Sambucus nigra) je nenáročný strom, ktorý bežne rastie nadivoko na okrajoch ciest, v starých záhradách či rumoviskách. V záhrade sa ho oplatí ponechať alebo vysadiť pre jeho krásne kvety a plody obsahujúce mnoho vitamínov. Vďaka svojim liečiv

Na stránke by som zmenil / chýba mi:
E-mail (nepovinný):
Odoslať dotaz