Ak máte vytvorené konto prihláste sa, ak konto nemáte zaregistrujte sa
Anketa
Čo je pre vás pri nákupe potravín najdôležitejšie?
Cena
18%
Že sú vyrobené na Slovensku
31%
Známy pôvod - výrobca
41%
Blízkosť predajne
10%
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Magazín - Poradňa - Chov zvierat

Kuchynský odpad = lacná hostina pre hospodárske zvieratá

Ako dopriať domácim zvieratám super hostinu, a ešte pritom trocha ušetriť na krmive? Stačí rozumne využiť zvyšky jedál z nášho stola. Ale pozor – aj to má svoje pravidlá.

Ako prežiť so zvieratami na dvore :)

Domáci chov je najlepšou cestou k vlastnej produkcii poctivých potravín, a zdrojom pekných zážitkov zo spolužitia s hospodárskymi zvieratami. Aj domáci chov však v sebe skrýva isté úskalia s ktorými najmä začínajúci chovateľ nepočíta...

Ako pripraviť na zimu sliepky, morky a perličky

Každým rokom sa neúprosná zima pýta hospodárov, ako sa pripravili na zimné obdobie. S dvorom plným hydiny to nemusí byť vždy jednoduché... Možno vám s tým pomôže nasledovný prehľad základných príprav a potrieb.

Ako postaviť králikáreň

Drobný domáci chov králikov prináša úžitok predovšetkým v získavaní ľahko stráviteľného diétneho mäsa, obsahujúceho minimum cholesterolu a mimoriadne vysoký obsah bielkovín. Užitočných produktov z králika je však omnoho viac. Ak si chcete založiť vlastný

Prečo musí mať koza kozliatka, a ako na to :)

Plánujete chovať kozu na mlieko? Je to výborný spôsob, ako získať denne 3 alebo 4 litre zdravého a lahodného kozieho mlieka. Bez kozliatok to však nepôjde...

Chov sliepok

Chceli by ste vedieť aký je rozdiel medzi vajcom, od sliepky z výbehu alebo od sliepky, ktorá je chovaná v klietkach? V nasledujúcom článku si priblížime v akých podmienkach vlastne žijú, z čoho si hneď spravíte vlastný názor.

Ako na chov moriek?

Morky sú na podmienky odchovu pomerne náročné, najmä v prvých týždňoch života. Ich chov preto odporúčam len chovateľom ktorí už majú s hydinou skúsenosti.

Keď sa zo sliepky stane kvočka

Z času na čas sliepky zmenia svoje chovanie. Nie vo všetkých týchto prípadoch ide o chorobu, ale o prírodné inštinkty. Viete čo spraviť so sliepkou, z ktorej sa stane kvočka?

Vychovajte si vlastného králika

Králik je zviera, ktoré je nenáročné na chovanie a má výživné mäso. Z rodinných hospodárstiev sa však pomaly vytráca.

Kravy - ako ich správne ustajniť

Chuť teplého kravského mlieka sa vyrovná máločomu. Každý, kto má možnosť chovať si vlastnú kravu, by sa nad tým mal zamyslieť. V článku sa dozviete pár užitočný rád, ako začať s chovom kravy a ako sa o ňu správne starať.

Domáci chov kôz – ako a prečo?

Koza (v porovnaní s kravou relatívne nenáročné zviera) dokáže v dobrej opatere dať ročne aj viac ako 1200 litrov mlieka. Pri dnešných obchodných cenách krabicového mlieka je preto hospodársky význam chovu kôz neoceniteľný. Ďaľším plusom je však kvalita če

Na stránke by som zmenil / chýba mi:
E-mail (nepovinný):
Odoslať dotaz