Ak máte vytvorené konto prihláste sa, ak konto nemáte zaregistrujte sa
Anketa
Čo je pre vás pri nákupe potravín najdôležitejšie?
Cena
18%
Že sú vyrobené na Slovensku
31%
Známy pôvod - výrobca
41%
Blízkosť predajne
10%
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Magazín

Hrášok, hrášok, všade len hrášok...

Hrášková sezóna sa začína rozbiehať. Ak chcete zdravé a nízkokalorické jedlo, ktoré vás zasýti, hrášok je tou správnou voľbou.

Na ktoré pivo si treba dávať pozor

Pri nadmernom pití piva vás môže rozbolieť hlava, a nemusí to byť spôsobené len účinkami alkoholu. Dokazuje to test 50tich značiek piva.

21.5.2013 / Testy

Keď sa zo sliepky stane kvočka

Z času na čas sliepky zmenia svoje chovanie. Nie vo všetkých týchto prípadoch ide o chorobu, ale o prírodné inštinkty. Viete čo spraviť so sliepkou, z ktorej sa stane kvočka?

Hypermarkety, éčka a zdravie našich detí

Napriek potravinovým škandálom sa stalo nakupovanie v hypermarketoch štandardom. Nakupujeme tam potraviny aj pre tých najzraniteľnejších – pre naše deti. Sú potraviny z hypermarketov pre naše deti skutočne bezpečné?

Viac chuti – projekt pre zdravšie Slovensko

Cieľom projektu, ktorý bol spustený na Slovensku je zvýšiť záujem o zdravé stravovanie konzumáciou ovocia a zeleniny. Cieľovou kategóriou projektu sú deti, tehotné ženy a seniori.

Ako premôcť jarnú únavu

Veľa ľudí stále bojuje s jarnou únavou, aj keď leto už je za dverami. Jarná únava nie je klasická diagnóza, aj keď ňou trpí väčšina populácie. Jarná únava je spôsobená zmenami počasia a nesprávnou životosprávou.

Schudnúť neznamená hladovať

Veľa ľudí, ktorí chcú schudnúť, začnú hladovať, aby znížili príjem kalórii. Najzákladnejším pravidlom chudnutia je práve pravidelná strava.

Kávu milujeme všetci – je zdravé ju piť?

Káva je už po stáročia našim obľúbeným nápojom a posedenie pri kávičke sa stalo synonymom relaxu a pohody. Za priaznivými účinkami kávy sa skrýva niekoľko jej známych zložiek. Najznámejšou zložkou kávy je kofeín.

Strom piatich chutí

Pod nenápadným vedeckým názvom Schisandra chinensis sa skrýva jedna z najcennejších liečivých rastlín známa aj pod exotickým menom Strom piatich chutí. Táto užitočná liečivka pochádza z východnej Ázie, ale je vhodná k výsadbe aj do našich záhrad. Znesie m

Vychovajte si vlastného králika

Králik je zviera, ktoré je nenáročné na chovanie a má výživné mäso. Z rodinných hospodárstiev sa však pomaly vytráca.

Miniskalka v kvetináči

Skalka v kvetináči prináša niekoľko výhod. Nezaberá veľa miesta, takže si ju môžu spraviť aj obyvatelia panelákov. Je nenáročná na prípravu, ale aj starostlivosť, nemusíte sa báť ani veľkých mrazov. Rastliny vám nevymrznú.

Kozie mlieko ako liek

Kozie mlieko je pre naše zdravie nenahraditeľným doplnkom stravy, a zároveň liekom. Pozitívne vplýva na množstvo životných funkcii a pomáha pri liečbe ochorení.

Kde sa stratilo mäso z viedenských párkov?

Viedenské párky vždy patrili medzi tie drahšie a kvalitnejšie. Zodpovedajú však kvalite, ktorú výrobcovia deklarujú na etiketách?

6.5.2013 / Testy

Je slovenské naozaj slovenské?

Obchodné reťazce sa v poslednú dobu tvária, ako dávajú na pulty slovenské výrobky. V televízii v Čechách aj na Slovensku je spustená marketingová kampaň, ktorá sa snaží obyvateľov presvedčiť o "regionálnych produktoch" v nadnárodných obchodných reťazcoch.

Kravy - ako ich správne ustajniť

Chuť teplého kravského mlieka sa vyrovná máločomu. Každý, kto má možnosť chovať si vlastnú kravu, by sa nad tým mal zamyslieť. V článku sa dozviete pár užitočný rád, ako začať s chovom kravy a ako sa o ňu správne starať.

Na stránke by som zmenil / chýba mi:
E-mail (nepovinný):
Odoslať dotaz