Ak máte vytvorené konto prihláste sa, ak konto nemáte zaregistrujte sa
Anketa
Čo je pre vás pri nákupe potravín najdôležitejšie?
Cena
18%
Že sú vyrobené na Slovensku
31%
Známy pôvod - výrobca
41%
Blízkosť predajne
10%
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Magazín

Aby broskyňa rodila každý rok

Prof. Hričovský nám prináša ďalšie rady do záhradky. Tentoraz nám prezradí, ako sa správne starať o broskyne, aby sme mali chutné ovocie každý rok.

Ekofarma Sklené

Certifikovaná Ekofarma Borisa Baláža sa nachádza v malebnej dedinke Sklené v Turčianskej kotline. Vznikla v roku 1994 a od roku 2000 má certifikát bio. nájdete na nej niekoľko druhov zvierat ako sú hovädzí dobytok, ovce, ošípané, ale aj kozy alebo morky.

Potraviny v teple

Skladovanie potravín v teple môže spôsobovať problémy. Chladničky zo sebou nenosíme, no zloženie väčšiny potravín na teple sa mení rýchlejšie, ako by sa malo. Akým potravinám sa v teple radšej vyhýbať?

Desať faktov o jedle

Zloženie jedla je častokrát úplné iné, ako si myslíme. Presvedčí nás o tom aj 10 nepríjemných faktov.

Karfiol a brokolica v zdravej strave nesmú chýbať

Exotické liečivé rastliny sú stále populárnejšie. Nezabudli ste popri nich na zdravú klasiku – karfiol a brokolicu, ktoré takisto dokážu spraviť pre naše zdravie hotové zázraky?

Včely a syr...

Nie len syry, žinčicu... ale aj chutný med sme mohli ochutnať a dozvedieť sa kadejaké "pikošky" o včelárstve.

Jardo Židek a Ovenálie

Lákadlom pre verenosť na Ovenálie 2013 bol aj známy šéfkuchár Jarda Židek.

V. Celoslovenské ovčiarske slávnosti - Ovenálie 2013

Už po 5-ty krát sa v amfiteátri vo Východnej uskutočnili celoslovenské ovčiarske slávnosti. Aj tento rok mali návštevníci možnosť nie len vidieť ako sa vyrába syr či bryndza, ale aj ochutnať poctivé ovčie výrobky.

Zdravé kosti vďaka potravinám

Už malým deťom sa hovorí, že aby mali pevné kosti, musia piť veľa mlieka. Je to kvôli obsahu vápnika, ktorý je v mlieku a mliečnych výrobkoch. Aby však telo dokázalo vápnik vstrebať, musíme prijímať aj vitamín D. Tento vitamín si vytvára telo samo aj vďa

Huby v záhrade

Na huby už nemusíme chodiť iba do lesa. Môžme si ich pestovať aj na záhrade. Prof. Ivan Hričovský vám poradí ako na to.

Vedeli ste že... alebo čo sme nevedeli o špargli

Hitom na tanieroch domácich gazdiniek ale aj profesionálnych kuchárov a šéfkuchárov sa na jar stáva biela špargľa. Stretnúť sa s ňou môžeme aj v špičkových reštauráciách. Špargľa má vysokú výživovú hodnotu. V našom jedálničku by rozhodne nemala chýbať.

Šetriť na potravinách? Neoplatí sa...

Pri kúpe potravín nás často ovplyvňuje „nálepka“, ktoré potraviny sú zdravé a ktoré nie. Napriek tomu, že naše výdavky za potraviny sú vysoké, odborníci na výživu spokojní nie sú. Pomer výdavkov za potraviny na Slovensku je v pomere k ostatným krajinám E

Zdravý fastfood?

Stravovanie z fastfoodu sa stáva čoraz častejšie súčasťou nášho stravovania. V robote si buď zohrejeme niečo z domu, alebo v behu na pracovné stretnutie zhltneme bagetu, poprípade si kúpime niečo rýchle vo fastfoode. Je toto jedlo zdravé?

Vyrobte si domáci syr z kozieho mlieka

Okolo výroby syra z kravského či kozieho mlieka existuje celá veda plná náročných postupov a odborných informácií. Nenechajte sa nimi odradiť – vyrobiť domáci syr dokážete aj vy, a to dokonca bez potreby zháňania syridla a ďaľších špeciálnych pomôcok.

Prasa sa na Slovensku stáva „exotickým“ zvieraťom

V obchodoch na pultoch už slovenské bravčové mäso takmer nenájdete. Väčšina produktov z bravčového mäsa, aj samotné mäso v obchodoch, nepochádza zo Slovenska, ale zo zahraničia.

Na stránke by som zmenil / chýba mi:
E-mail (nepovinný):
Odoslať dotaz