Ak máte vytvorené konto prihláste sa, ak konto nemáte zaregistrujte sa
Anketa
Čo je pre vás pri nákupe potravín najdôležitejšie?
Cena
18%
Že sú vyrobené na Slovensku
31%
Známy pôvod - výrobca
41%
Blízkosť predajne
10%
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Magazín

Šikovné triky, ktoré pomôžu v kuchyni

rss

Dobrých rád do kuchyne, ktoré uľahčia varenie a prípravu jedál, nikdy nie je dosť! Je to tak jednoduché, a predsa to väčšinu z nás nikdy nenapadne! Vyskúšaj tieto triky v kuchyni aj ty!

Ako správne variť vajcia?

Technika varenia vajec nie je vôbec  zložitá. A predsa máme viacerí problém uvariť vajcia podľa svojich predstáv bez šedozeleného povlaku okolo žĺtka, ktorý je znakom prevarenia. Máte problém s odhadom času varenia vajec? Nedarí sa vám dosiahnuť želanú konzistenciu žĺtka? Kde robíme chybu a ako sa vyhnúť omylom? Už nikdy nebudete musieť váhať, či budú vaše vajcia uvarené presne tak, ako ich máte radi. Obľubujete vajcia na hniličku, na tvrdo alebo stredne tekutý žĺtok? Žiaden problém! Varenie vajec nikdy nebolo jednoduchšie!

Vždy perfektné uvarené vajíčka

Ako na to? Umiestnite vajcia do hrnca so studenou vodou a priveďte vodu do varu. Okamžite vypnite zdroj tepla. Nechajte vajcia „sedieť“ vo vode podľa inštrukcií vo fotogalérii k článku. Po tomto presne určenom čase ich premiestnite na 2 minúty do misky so studenou vodou. Výsledkom budú vajcia uvarené presne podľa vašich predstáv! Už nikdy sa vám nestane, že vajcia zabudnete na sporáku alebo sa vám nepodarí dosiahnuť správnu konzistenciu žĺtka!

Teplota a úroveň  vody v hrnci

Esenciálnym krokom správnej prípravy je dať vajíčka do studenej alebo vlažnej vody. Nikdy ich nedávajte do horúcej vody, mohli by puknúť. Dôležitá je aj úroveň vody. Nalejte vodu 1 až 2 centimetre nad ponorenými vajcami.

Ako ľahko odstrániť škrupinku z uvarených vajec?

Určite poznáte nepríjemné šúpanie škrupinky z uvarených vajec. Je to zdĺhavé a viacerí z nás kvôli tomu radšej uprednostnia praženicu. Vajec na tvrdo sa však nemusíte vzdávať. Pomôže, ak vajcia po uvarení  vložíte na 2 minúty do studenej vody.

Ďalší dobrý tip!

Ešte ľahšie vám odstraňovanie škrupinky pôjde, ak do vody pri varení pridáte 1 čajovú lyžičku jedlej sódy. Sóda bikarbóna chemicky reaguje s vaječnou škrupinou, vďaka čomu je škrupina krehkejšia a natvrdo uvarené vajce sa jej ľahšie zbavuje. Nehrozí teda, že spolu so škrupinou vytrhnete aj kúsky z vajíčka.

Ako získať viac šťavy z citrusových plodov?

Chcete ďalšie tipy? Poďme na základnú techniku odšťavovania citrusov. Ako získať viac šťavy z citrusových plodov? Stačí nasledovať nasledujúce kroky. Dajte citrusové plody do mikrovlnnej rúry. Zahrejte po dobu 20-30 sekúnd, nikdy nie dlhšie.  Následne citrusy vyberte z mikrovlnnej rúry a nechajte v kľude po dobu asi pol minúty. Po rozrezaní na polovicu, šťava potečie ľahko a vám sa tak podarí odšťaviť omnoho viac šťavy.

Perfektný plátok torty

Predtým, ako rozkrojíte tortu nožom, krátko opláchnite nôž pod horúcou vodou. Výsledkom bude perfektne odkrojený kus torty bez nevzhľadných omrviniek na povrchu a polámanej čokolády lepiacej sa na čepeľ noža.

Ako rýchlo vyčistiť mixér?

Je to naozaj ľahké, a predsa to väčšinu z nás nikdy nenapadlo! Pridanie čistiaceho prípravku s teplou vodou priamo do mixéra. Zapnite mixér, kým sa zvyšky jedla zo stien mixéra neuvoľnia. Opláchnite mixér pod tečúcou vodou. Hotovo, mixér je čistý!

Vareška nad hrncom

Keď dáte varešku cez okraj hrnca, zabránite, aby sa úroveň tekutiny pri vare dvihla príliš vysoko. Ak sa tak stane, bude lyžica „pukať“ bubliny a zabráni vytečeniu obsahu, kým zakročíte a znížite teplotu. Môžete použiť aj kovovú lyžicu, ale tá sa príliš nahreje. Najlepšie poslúži drevená vareška.

Ušetriť si námahu v kuchyni nikdy nebolo jednoduchšie!

Ďalšie užitočné tipy nájdete vo fotogalérii. Ak si myslíte, že sú tieto rady užitočné, podeľte sa s nimi s ostatnými. Ušetriť si námahu v kuchyni nikdy nebolo jednoduchšie!

Ďalšie zaujímavosti:

https://www.poctivepotraviny.sk/magazin/clanok/recept-na-zdravu-poctivu-huspeninu-bez-umelej-zelatiny

https://www.poctivepotraviny.sk/magazin/clanok/talianska-polenta-zdrava-bezlepkova-dobrota-na-sladko-aj-na-slano

https://www.poctivepotraviny.sk/magazin/clanok/preco-uprednostnit-kvasok-pred-drozdim

https://www.poctivepotraviny.sk/magazin/clanok/zjednodusena-vyroba-kvasku-ktoru-zvladne-kazdy

https://www.poctivepotraviny.sk/magazin/clanok/upecte-si-kvaskovy-chlieb

Zdroj: eliteriders.com

Fotogaléria

Komentáre

Pridať komentár

Na stránke by som zmenil / chýba mi:
E-mail (nepovinný):
Odoslať dotaz