Ak máte vytvorené konto prihláste sa, ak konto nemáte zaregistrujte sa
0% / 0 hodnotení

Gazdovský dvor Turčianske Kľačany

Agroturistický komplex ležiaci v prekrásnom prostredí Národného parku Malá Fatra sa stane vašim sprievodcom kultúrnym dedičstvom salašníctva a tradíciami.

O nás

Agroturistický komplex ležiaci v prekrásnom prostredí Národného parku Malá Fatra sa stane vašim sprievodcom kultúrnym dedičstvom salašníctva a tradíciami, ktoré majú nespochybniteľné miesto v histórii regiónu Turiec a dedinky Turčianske Kľačany. Veď práve tu od konca 15. storočia sídlil valaský vojvoda sklabinského panstva.

Od začiatku prestavby bývalého poľnohospodárskeho dvora v roku 2004 si Gazdovský dvor Turčianske Kľačany stanovil hlavný cieľ - spokojných zákazníkov. Naším poslaním je vytvárať hodnoty a tradície vidieckeho života, ktoré sú v charaktere dnešnej doby oceniteľnejšie než kedykoľvek predtým. Ukážkou reálneho života na tradičnom gazdovskom dvore sa preto snažíme propagovať poľnohospodárstvo a život na vidieku.

Čo vám vieme ponúknuť? Prostredie, kde môžu dospelí i deti stráviť príjemné chvíle pohody a vyťažiť čo najviac z konceptu spájajúceho ekologickú farmu a turistické zariadenie!

Máte chuť okúsiť nezameniteľnú vôňu údeného syra, osviežujúceho čerstvého syra, mlieka a kvalitnej žinčice? Na našom salaši si pochutíte na bio-výrobkoch z ovčieho a kozieho mlieka, pripravených tradičnou a ekologickou metódou. Stanete sa svedkami výrobného procesu a máte možnosť skúsiť si vyrobiť aj vlastný syr.

Rodinné pohostenie a dobroty z našej gazdovskej kuchyne, ako napríklad jahňacina, bryndzové halušky a pirohy, či kysnuté koláče vám poskytnú Penzión sv. Mitra a Gazdovská reštaurácia. Zatiaľ čo vy relaxujete na terase pri pohári žinčice či chladeného pivka, vaše deti sa môžu zabávať v detskom parku s preliezkami.

Vo voľných chvíľach môžete nasávať atmosféru sedliackeho dvora, započúvať sa do zvukov zurčiaceho potoka a zvončekov oviec práve prichádzajúcich z paše. Pri jazde na koni či v koči budete sledovať úchvatnú panorámu Malej Fatry a okolia dvora z novej perspektívy

Pri návšteve Gazdovského dvora vás budú sprevádzať aj zvieratká z gazdovského zverinca. Nielen vaše deti zaiste ocenia možnosť vidieť v prirodzenom prostredí prasiatka, kravy, kozy, ovce, zajace či morky. Počas celého roka areál krásne dotvárajú ovocné sady. Zastihnete ich v čase kvitnutia? Ochutnáte čerstvé plody, alebo sa budete len kochať nádhernými farbami lístia na jeseň?


Tešíme sa na Vašu návštevu!
Sortiment:
Gazdovský dvor Turčianske Kľačany
Turčianske Kľačany 271
03861 Turčianske Kľačany
Fotka
Adresa
Telefón / e-mail
Otváracie hodiny
Mapa
Turčianske kľačany 271
03861 Turčianske Kľačany
0918 388 801

penzionsvmitro@penzionsvmitro.sk
Hodnotenie užívateľov: (0 hodnotení) ohodnotiť
Kvalita:
Prístup a komunikácia:
Spoľahlivosť:
Dodacia lehota:
Celkom:

Aktuálne akcie

Žiadne aktuálne akcie

Aktuálne novinky

Žiadne aktuálne novinky

Komentáre

Pridať komentár

Na stránke by som zmenil / chýba mi:
E-mail (nepovinný):
Odoslať dotaz