Ak máte vytvorené konto prihláste sa, ak konto nemáte zaregistrujte sa
0% / 0 hodnotení

Fedor Malík a syn.

Sme malé rodinné vinárstvo Fedor Malík & synovia, ktoré Vám ponúka vína z Malých Karpát, z nášho vinohradu, z našej vínnej pivničky.

O nás

O nás

Vďaka generačným znalostiam, láske k vinohradu a dôrazu na čistotu hospodárstva a hygienu, sa nám s pomocou tradičných a moderných technologických postupov darí dorábať vína špecifické, vína s malokarpatským rozmerom, plným minerality a príjemných vôní. Vo vínach sa skrývajú kvetnaté úbočia Malých Karpát s prímesou oskoruší, mišpule, moruše či dokonca fíg a kivi, ktorým sa darí aj v našej záhrade. Dúfame, že Vám budú naše vína chutiť a že Vám budú pripomínať prechádzky v modranskom chotári, ktoré pre plné pochopenie našich vín môžeme len odporúčať.

Naša filozofia

Filozofia výroby a predaja je založená na osobnom prístupe ku každému zákazníkovi a na osobnom prístupe k hroznu. Vína tvoríme s rešpektom k prírode a takisto rešpektujeme aj senzorické vlastnosti vín, v ktorých nechávame v maximálnej miere vyznieť kvality ročníka a samotnej polohy vinohradov. Prímárnou snahou tak nie je vyrábať najlepšie vína, ale vína, ktoré majú čo povedať, prípadne zaspievať. Nemenšou motiváciou na vznik firmy bola zároveň snaha o rozvíjanie dlhoročnej tradície výroby vína v našej rodine, láska k Modre a s ňou súvisiaca práca na podpore a zachovaní vinárstva a vinohradníctva v tejto lokalite. Našim zámerom je taktiež prispievať k postupnému oživovaniu vinárskej komunity a kultúry v Modre, ktorej poloha, história, ako i architektúra ju bezpochyby predurčujú do zoznamu ikonografických vinárskych centier Slovenska. Je to však cesta dlhá, ale dúfame, že s Vašou podporou ju budú naše vína so cťou lemovať.

Vína bez prívlastkov

Vieme, že pre výrobu kvalitného vína nie je obsah cukru, ktorý zodpovedá za prívlastok vína, určujúcou veličinou. Snahou našej rodiny je dorábať vína
osobité, senzoricky pestré a zaujímavé. Vína rozširujúce chuťový prehľad našich zákazníkov. Vína, pri výbere ktorých Vás neovplyvní často zavádzajúci prívlastok. Vína z hrozna, ktorému je venovaná maximálna starostlivosť a jeho zber je správne načasovaný pre dosiahnutie našich enologických zámerov. Vína, na ktoré môžete byť pyšní a cítite, že pochádzajú zo Slovenska, z Malých Karpát, z Modry, z dobrého ročníka, z dobrej polohy, z krásneho hrozna. Vína pripravené s láskou a pomocou osobných kontaktov s kvasinkami.

Sortiment

Orientujeme sa predovšetkým na výrobu prémiových tichých a šumivých vín, z vlastného hrozna z prvotriednych modranských honov. Aktuálne pestované odrody sú Pinot blanc, Chardonnay, Silvánske zelené, Veltlínske zelené, Rizling vlašský, Pesecká Leánka, Sauvignon blanc, Irsai Oliver, Muškát moravský, Tramín červený, Hron, Cabernet Sauvignon, Frankovka modrá, Neronet a Dornfelder. Vekový priemer vinohradov je 25 rokov. Celková ročná produkcia predstavuje približne 25 tis. fliaš a pomer bielych a červených vín je 80:20.
Sortiment:
Fedor Malík a syn.
Kalinčiakova 21
90001 Modra
Fotka
Adresa
Telefón / e-mail
Otváracie hodiny
Mapa
Kalinčiakova 21
90001 Modra
0903 587 447

obchod@fedormalik.sk
zasielanie / rozvoz - celé Slovensko
Hodnotenie užívateľov: (0 hodnotení) ohodnotiť
Kvalita:
Prístup a komunikácia:
Spoľahlivosť:
Dodacia lehota:
Celkom:

Aktuálne akcie

Žiadne aktuálne akcie

Aktuálne novinky

Žiadne aktuálne novinky

Komentáre

Pridať komentár

Na stránke by som zmenil / chýba mi:
E-mail (nepovinný):
Odoslať dotaz