Ak máte vytvorené konto prihláste sa, ak konto nemáte zaregistrujte sa
0% / 0 hodnotení

Ekofarma Aronia

Pestovanie a predaj plodov a sadeníc superovocia arónie čiernoplodej

O nás

Sen mať k dispozícii zdravé potraviny z vlastnej produkcie a plodiny, ktoré nám a ostatným ľuďom prinášajú zdravie, alebo pomáhajú pri liečení a prevencii vážnych chorôb sa pretavil na jar roku 2015 do myšlienky založiť rodinnú ekofarmu arónie čiernoplodej a postupne aj ďalších druhov biologicky cenného drobného ovocia ako čučoriedky.

Arónia preto, lebo ako zatiaľ málo poznaný druh v našich končinách, má nesmierne pozitívny vplyv na zdravie, pomáha pri liečení srdcovo-cievnych chorôb, diabete, pri liečbe onkologických ochorení a je výborným pomocníkom na dosiahnutie celkového zdravia a myslíme si, že si zaslúži určite viac pozornosti.

Ekofarma sa nachádza na strednom Slovensku v obci Pitelová pri Žiari nad Hronom.

Nasadených máme približne 3700 kríkov arónie čiernoplodej. Vzhľadom k tomu, že arónia je sama o sebe veľmi odolná rastlina a nie je napádaná škodcami a chorobami, je u nás jej pestovanie 100% bio, nepoužívame žiadne umelé hnojivá ani postreky, na prihnojovanie používame vyzretý kompost z konského hnoja, drevnej štiepky a pokosenej trávy, jedinými zásahmi je jej zavlažovanie, zastrihávanie a kosenie medziradia.

Nasadené máme odrody Nero, Viking a Mičurin – posledná sa vyznačuje veľkou odolnosťou voči nízkym teplotám až do -47°C a bola pomenovaná po svojom šľachtiteľovi Ivanovi Vladimirovičovi Mičurinovi.
Sortiment:
Peter Jagoš
Jesenského 874/60
96501 Žiar nad Hronom
Fotka
Adresa
Telefón
E-mail
Mapa
Jesenského 874/60
96501 Žiar nad Hronom
0908283333
info@superovocie.sk
Hodnotenie užívateľov: (0 hodnotení) ohodnotiť
Kvalita:
Prístup a komunikácia:
Spoľahlivosť:
Dodacia lehota:
Celkom:

Aktuálne akcie

Žiadne aktuálne akcie

Aktuálne novinky

Žiadne aktuálne novinky

Komentáre

Pridať komentár

Na stránke by som zmenil / chýba mi:
E-mail (nepovinný):
Odoslať dotaz